• 03 آبان 1400
  • 08:31

اتمام فاز اول مرمت پل تاریخی خطیبان صومعه‌سرا

رئیس اداره‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان از پایان فاز اول پروژه مرمت پل تاریخی خطیبان صومعه‌سرا خبر داد.

رئیس اداره‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان از پایان فاز اول پروژه مرمت پل تاریخی خطیبان صومعه‌سرا خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان، علیرضا مهرگان در روز 31 مردادماه 1400 با اعلام این خبر گفت: «فاز اول پروژه مرمت پل تاریخی خطیبان صومعه‌سرا در روزهای گذشته با اتمام دیوارچینی یک طرف از این پل به پایان رسید و فاز دوم این طرح، پس از اختصاص اعتبارات کمیته برنامه‌ریزی شهرستان، آغاز خواهد شد.»

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌داستی شهرستان صومعه‌سرا افزود: «فاز اول این طرح شامل دیوارچینی یک طرف پل تاریخی خطیبان بوده است.»

مهرگان با اشاره به عملیات گیاه‌‌زدایی سه پل تاریخی این شهرستان نیز گفت: «بر اساس برنامه‌ریزی‌ها عملیات گیاه‌زدایی سه پل تاریخی این شهرستان به اتمام رسید و همچنین تابلو‌های معرفی برای دو پل تاریخی گاز روبار و خطیبان نصب شد.»

او در انتها افزود: «نصب تابلو‌های راهنما برای این پل‌های تاریخی با هدف آگاه‌سازی عموم مردم و خصوصا گردشگران و مسافران در مورد اهمیت تاریخی این پل‌ها انجام شده است.»

لازم به ذکر است، پل گاز روبار بر اساس شواهد تاریخی در دوره صفوی ساخته و در دوره قاجاریه مورد مرمت و بهسازی قرار گرفته و این پل در سال 1375 در فهرست آثار ملی کشور نیز به ثبت رسیده است. همچنین پل تاریخی خطیبان این شهرستان نیز از دیگر پل‌های تاریخی منطقه به شمار می‌آید. این پل در سال 1398 با شماره 32364 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

 

به این خبر امتیاز دهید :

آخرین اخبار