• 30 خرداد 1400
  • 01:42

رونمایی از الواح ثبت میراث طبیعی و فرهنگی شهرستان شفت همزمان با هفته میراث فرهنگی

در مراسمی به مناسبت گرامیداشت هفته میراث‌فرهنگی، از الواح ثبتی مواریث فرهنگی و طبیعی ثبت شده شهرستان شفت، با حضور فرماندار این شهرستان رونمایی شد.

در مراسمی به مناسبت گرامیداشت هفته میراث‌فرهنگی، از الواح ثبتی مواریث فرهنگی و طبیعی ثبت شده شهرستان شفت، با حضور فرماندار این شهرستان رونمایی شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان، در روز ۱ خردادماه، همزمان با پنجمین روز از هفته میراث‌فرهنگی، از الواح ثبتی شهرستان شفت در سال ۱۳۹۹ با حضور فرماندار شهرستان شفت و معاون میراث‌فرهنگی و معاون گردشگری گیلان رونمایی شد.

فرماندار شهرستان شفت در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های این اداره‌کل در راستای  ثبت مواریث طبیعی و تاریخی شهرستان شفت، توسعه زیرساخت‌های لازم برای معرفی این مواریث را ضروری خواند.

ابراهیم چراغی فرماندار شفت با اشاره ظرفیت‌های گردشگری موجود در شهرستان شفت گفت: «با توجه به تنوع آثار و آئین‌های  ثبت شده و نیز ثبت ملی روستای جیرده به عنوان روستای ملی سفالگری سنتی لزوم تاسیس موزه‌های تخصصی در این شهرستان با هدف توسعه و ترویج  برای آحاد جامعه  بیش از پیش احساس می‌شود.»

او در ادامه ساختمان‎‌های تاریخی بناهای تاریخی این شهرستان را یکی دیگر از ظرفیت‌های مهم شهرستان برشمرد و بر تعیین تکلیف این ابنیه با ارزش تاریخی به منظور تبدیل شدن به اقامتگاه‌های گردشگری تاکید کرد.

ولی جهانی معاون میراث فرهنگی در این جلسه  ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در سال گذشته اقدامات معاونت میراث‌فرهنگی را در سال گذشته قابل قبول ارزیابی کرد و گفت: «در سال گذشته نیز تلاش خوبی برای حفظ وحراست از میراث تاریخی و فرهنگی استان و شهرستان شفت صورت گرفت که می‌توان به ثبت آبشار دودوزن، پنیر سیاهمزگی، صبح عزا، گلابگیری گیلده و نیز ثبت ملی  روستای جیرده شهرستان شفت با محریت سفالگری سنتی  اشاره کرد.»

 

به این خبر امتیاز دهید :

آخرین اخبار