روابط عمومی | نوشته شده در روز دوشنبه , 29 بهمن 1397 ساعت 15:49 یعنی تقریبا 17 ساعت پیش

معارفه سرپرست معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان پیش از ظهر امروز در جلسه ای که با حضور شهرود امیر انتخابی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان برگزار شد، طی حکمی آقای رضا حسن پور پس کلاسی به عنوان سرپرست معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی گیلان معرفی گردید.. در این حکم آمده است نظر به تعهد، تجربه و سوابق ارزنده جناب عالی، به موجب این حکم به عنوان سرپرست معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل منصوب می شوید. سیاست گذاری، برنامه ریزی، تعیین خط مشی ها و اولویت بندی امور سرمایه¬گذاری در امر گردشگری، ایجاد تسهیلات لازم به منظور جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و ایجاد هماهنگی لازم با دستگاه ها، بانکها و نهادهای ذیربط، بهبود توسعه کیفی و کمی سرمایه گذاری تاسیسات گردشگری، اهم وظایف مورد انتظار می باشد. توفیق شما را در خدمت به فرهنگ و هنر استان عزیزمان گیلان، با رعایت اصول قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاق دولت تدبیر و امید از درگاه خداوند منان خواستارم. شایان ذکر رضا حسن پور به مدت 10 سال در معاونت یادشده فعالیت داشته و دارای مدرک کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری می باشد.

ادامه مطلب چاپ خبر

روابط عمومی | نوشته شده در روز شنبه , 27 بهمن 1397 ساعت 16:34 یعنی تقریبا 2 روز قبل

دستگیری 12 نفر از عوامل حفاری غیر مجاز در شهرستان های لاهیجان و رضوانشهر

مجرمانی که برای کشف اشیاء عتیقه اقدام به حفاری غیر مجاز در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان لاهیجان کرده بودند با همت ضابطین پایگاه حفاظتی میراث فرهنگی و با همکاری نیروی انتظامی شهرستان دستگیر شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان بر اساس گزارش های واصله از سوی مخبرین محلی مبنی بر حضور چندین تن ناشناس در روستای عطاکوه، بافاصله ضابطین پایگاه حفاظتی شهرستان به محل اعزام شدند. در جریان این عملیات غافلگیرانه ماموران 8 نفر در حال حفاری دستگیر شدند. در ادامه این گزارش از دستگیری 4 نفر در روستای ارده شهر پره سر شهرستان رضوانشهر نیز خبر آمده است. با توجه به محرز بودن جرم این افراد و اعترافات اولیه، مجرمان برای تشکیل پرونده قضایی و رسیدگی های بعدی به مرجع قضایی شهرستان های لاهیجان و رضوانشهر ارجاع داده شدند..

ادامه مطلب چاپ خبر

روابط عمومی | نوشته شده در روز جمعه , 26 بهمن 1397 ساعت 16:29 یعنی تقریبا 3 روز قبل

در بازدید معاون رئیس جمهور از غرفه اداره کل میراث فرهنگی گیلان صورت گرفت.

تقدیر مونسان ار حضور مطلوب اداره کل گیلان در نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، غرفه اداره کل میراث فرهنگی گیلان میزبان علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور بود.در این بازدید مونسان با حضور در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته و بازدید از غرفه اداره کل میراث فرهنگی گیلان، از نزدیک با مدیرکل میراث فرهنگی و فعالان صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت و گو کرد.علی اصغر مونسان گفت: با برگزاری نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته شور و نشاط خوبی ایجاد شده و متحیرم از این همه زیبایی و جاذبه های خوبی که در کشور وجود دارد.وی ادامه داد: سرمایه گذاری خوبی در حوزه گردشگری کشور انجام شده و بالغ بر ۱۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در حال اجرا است.معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور، ضمن تقدیر از زحمات دست اندرکاران اداره کل میراث فرهنگی گیلان و فعالان صنایع دستی و گردشگری به قابلیت های طبیعی و تاریخی گیلان و غنای فرهنگی آن اشاره نمود و گفت: بسیاری از گردشگران، گیلان را به سبب مواهب خدادادی مقصد سفر تعیین می کنند از این رو استان در فصول مختلف سال میبایست آمادگی پذیرایی هر نوع گردشگری را داشته باشد. دکتر علی اصغر مونسان درخشیدن هنر دست و تعدد محصولات بومی محلی هنرمندان هنرهای سنتی و صنایع دستی گیلان را از جلوه های نمایشگاهی دانست و تجاری سازی و ایجاد نمایشگاه تخصصی در تهران را گامی در راستای توسعه این صنعت معرفی کرد. رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور ضمن گفتگو با چند تن از هتلداران گیلانی، از حضور خود در گیلان به منظور افتتاح هتل ۴ ستاره شهرزاد لاهیجان در اسفند سال جاری خبر داد. در ادامه این بازدید شهرود امیرانتخابی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان نیز ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت های انجام شده، گیلان را یکی از قطب های مهم گردشگری معرفی نمود و گفت: استان گیلان برای نوروزی متفاوت در سال ۹۸ آماده گشته است.

ادامه مطلب چاپ خبر

روابط عمومی | نوشته شده در روز چهارشنبه , 24 بهمن 1397 ساعت 18:47 یعنی تقریبا 5 روز قبل

گیلان میزبان بازدیدکنندگان نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته

در دومین روز از برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته، غرفه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان میزبان دکتر خیاطیان معاون توسعه مدیریت سازمان مرکزی ، دلبری مدیرکل امور استانها، مدیران ارشد کشوری، ستادی و استانی بود. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان شهرود امیرانتخابی در حاشیه این دیدار و بازدیدها گفت: برگزاری نمایشگاه های تخصصی در ایجاد وحدت رویه و بستر همفکری در ارتقای صنعت گردشگری فرصتی مناسب در معرفی پتانسیل های استانی دارد. مدیرکل میراث فرهنگی گیلان، افزایش کیفیت خدمات را از مهمترین عناوین برنامه ها در ایجاد بسترهای انتخاب مقاصد سفر دانست و اذعان نمود؛ بالا بردن سطح دانش و برگزاری دوره های آموزش تخصصی و به دنبال آن ارائه خدمات نوین از سوی فعالان گردشگری، رضایت گردشگران را محقق می سازد. دکتر امیرانتخابی ضمن تقدیر از حضور مدیران ارشد کشوری، ستادی و استانها و بازدید از زحمات خادمان این صنعت در استان گیلان، توجه به ارکان فرهنگی استانی و هویتی هر منطقه را از ضروریات دانست و تاکید نمود این موضوع به صورت جدی در فعالیت های سفرهای نوروز 98 دنبال می شود. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان ضمن دعوت از مسئولین و فعالان صنعت گردشگری در روزهای برگزاری نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته ادامه داد: در این نمایشگاه با ارائه محصولات صنایع دستی، اجرای موسیقی محلی، نمایش پوشش محلی اقوام و معرفی جاذبه های گردشگری گوشه ای از تلاشهای فعالین گردشگری گیلان به نمایش گذاشته شده است. نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته هم اکنون در محل دائمی نمایشگاه های تهران در حال برگزاری است و تا 26 بهمن نیز ادامه دارد.

ادامه مطلب چاپ خبر

روابط عمومی | نوشته شده در روز یکشنبه , 21 بهمن 1397 ساعت 16:39 یعنی تقریبا 1 هفته قبل

بیانیه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی گیلان به مناست ۲۲  بهمن

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، با صدور بیانیه ای این روز بزرگ را گرامی داشت. در متن کامل این بیانیه آمده است؛ دهه مبارک فجر و یوم الله ٢٢ بهمن، روز تبلور شکوه و ایثار مردم همیشه سرافراز ایران عزیز است؛ در این روزها، ملت ایران با رهبری حکیمانه حضرت امام خمینی(ره)، زعیم بزرگ جهان اسلام و بنیان گزار کبیر انقلاب اسلامی، با تاسی از آموزه های اسلام ناب محمدی(ص) طومار ٢٥٠٠ سالۀ رژیم استبداد و استکبار را درهم پیچیدند و روح امید، احساس غرور و خودباوری را در کشور زنده کردند. پیروزی انقلاب اسلامی، طلیعۀ پیشرفت کشور در تمام عرصه ها بود و اکنون با گذشت ۴۰ بهار از تقویم زرین انقلاب اسلامی، این «معجزه قرن» همچنان با تلالو به نقطه امید آزادگان و مستضعفان جهان تبدیل شده و روز به روز شاهد شکوفایی و ثمردهی شاخ و برگ درخت تناور انقلاب هستیم. اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ضمن پاسداشت یوم الله ٢٢ بهمن و اعلام تجدید بیعت با آرمان های بنیانگزار کبیر انقلاب و میثاق با فرزند خلف ایشان، حضرت آیت الله خامنه ای و حمایت از برنامه های دولت تدبیر و امید، از تمام گیل زنان و گیل مردان دعوت می کند که همچون سال های گذشته با شرکت در صفوف بهم پیوسته راهپیمایی یوم الله ٢٢ بهمن، اتحاد و همبستگی خود را به نمایش بگذارند. روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان

ادامه مطلب چاپ خبر

پیوند های اصلی