روابط عمومی | نوشته شده در روز چهارشنبه , 24 مهر 1398 ساعت 12:53 یعنی تقریبا 3 ساعت پیش ,تعداد بازدید 1

اولین یادبود " بهروز همرنگ " باستانشناس فقید گیلانی برگزار شد.

اولین یادبود بهروز همرنگ باستانشناس و پژوهشگر گیلانی با حضور مدیر کل میراث فرهنگی استان ، فرماندار رودسر، معاونین ، کارکنان میراث فرهنگی گیلان ، اساتید دانشگاه، پژوهشگران و فرهیختگان عصر روز سه شنبه 23 مهر در پژوهشگاه گیلانشناسی برگزار شد . به گزارش مرکز روابط عمومی میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی گیلان ؛اولین مراسم یادبود زنده یاد بهروز همرنگ باستانشناس گیلانی که ۲۳ مهرماه 97 در حین انجام ماموریت در محل کاوش های باستانی کهنه ماسوله جان به جان آفرین تسلیم کرد با حضور مدیر کل میراث فرهنگی استان ، فرماندار رودسر، معاونین ، کارکنان میراث فرهنگی گیلان ، اساتید دانشگاه، پژوهشگران و فرهیختگان عصر روز سه شنبه 23 مهر در پژوهشگاه گیلانشناسی برگزار شد. در این مراسم که مسئولین و اساتید و پژوهشگران به سخنرانی در خصوص زنده یاد همرنگ پرداختند و یاد و خاطره آن استاد بزرگوار را گرامی داشتند. زنده یاد بهروز همرنگ مدیر پایگاه پژوهشی تالش و سرپرست کاوش های باستان شناسی کهنه ماسوله ، شهران ، شمام و فیلده رودبار بوده و با ۲۳ سال سابقه فعالیت در حوزه باستان شناسی ،نویسنده نزدیک به ۲۰ مقاله ،پنج جلد کتاب و شناسایی ۷۰۰اثر در بررسی باستان شناسی رودبار و تالش بوده است.

ادامه مطلب چاپ خبر اشتراک گذاری

روابط عمومی | نوشته شده در روز سه شنبه , 23 مهر 1398 ساعت 12:48 یعنی تقریبا 1 روز قبل ,تعداد بازدید 0

تقدیر از کارمندان روشندل اداره کل میراث فرهنگی گیلان.

همزمان با روز عصای سفید؛ از 2 کارمند روشندل میراث فرهنگی گیلان تقدیر شد. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان گیلان همزمان با روز عصای سفید در مراسمی اداره کل میراث فرهنگی گیلان، از 2 کارمند روشندل اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان در دفتر مدیر کل تقدیر بعمل آمد. این مراسم، که با حضور مدیرکل میراث فرهنگی گیلان، معاونین اداره کل و جمعی از همکاران برگزار شد شهرود امیر انتخابی مدیر کل میراث فرهنگی گیلان ضمن تقدیرو تشکر از زحمات خالصانه قشر روشندل در جامعه، آن ها را نعمتی بزرگی دانست که ایستادگی در مقابل مشکلات، خودکفایی همراه با عزّت را به ما می آموزند.

ادامه مطلب چاپ خبر اشتراک گذاری

روابط عمومی | نوشته شده در روز سه شنبه , 23 مهر 1398 ساعت 09:22 یعنی تقریبا 1 روز قبل ,تعداد بازدید 3

سرمایه گذاری 18 هزار میلیاردی در صنعت گردشگری گیلان

شهرود امیر انتخابی از برآورد سرمایه گذاری 18 هزار میلیاردی در صنعت گردشگری گیلان خبر داد. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی گیلان؛ مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان گفت : با توجه به پیگیری های امور سرمایه گذاری تعداد 300 پروژه جدید با حجم سرمایه گذاری بالغ بر 18000 میلیارد ریال در دست اجرا است که اشتغال 4200 نفر در سطح استان را به همراه خواهد داشت. امیرانتخابی در ادامه عنوان نمود : از میان 300 پروژه جدید؛ 36 طرح هتل،16 طرح مجتمع گردشگری،11 طرح هتل آپارتمان،126 طرح بوم گردی،34 واحد پذیرایی و سفره خانه سنتی ،53 طرح مهمانپذیر و ... می باشد. وی در رابطه با تسهیلات سامانه کارا –بخش اشتغال روستایی اظهار داشت: با عنایت به ثبت نام متقاضیان دریافت تسهیلات بانکی در سال 97 و شش ماهه 98 ثبت نام شده در سامانه کارا بخش اشتغال روستایی تعداد 4258 طرح در معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری و ادارات شهرستانی بررسی و در نتیجه 2732 طرح ( گردشگری – بوم گردی – صنایع دستی ) در کمیته های مختلف فنی استان با برگزاری جلسات متعدد ، مصوب و به بانک های مربوطه معرفی گردیدند . وی افزود: از تعداد طرح های معرفی شده به تعداد 1300 طرح ( گردشگری – بوم گردی – صنایع دستی ) به پرداخت رسیده است . ۱۰۵ هتل ، ۳۳ هتل آپارتمان، ۸۱ مجتمع گردشگری، ۴۹ مهمانپذیر، یک هزار و ۶۸۸ مسافرکاشانه، ۲۰ مجتمع سرگرمی و تفریحی، ۳۸ اقامتگاه بومگردی ، یک اسکله مسافربری و دریایی، ۲۸ اسکله گردشگری دریایی در گیلان وجود دارد.

ادامه مطلب چاپ خبر اشتراک گذاری

روابط عمومی | نوشته شده در روز سه شنبه , 23 مهر 1398 ساعت 08:23 یعنی تقریبا 1 روز قبل ,تعداد بازدید 2

نهمین نشست تخصصی، پژوهشی ماسوله برگزار می شود.

در راستای سلسله نشست های پژوهشی پایگاه میراث فرهنگی ماسوله نهمین نشست تخصصی با موضوع "بررسی باستان مردم شناسی تداوم گذشت در میان شبانان امروز تالش" برگزار می شود. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی گیلان نهمین نشست تخصصی از سلسله نشست های پژوهشی ماسوله با موضوع بررسی باستان مردم شناسی تداوم گذشت در میان شبانان امروز تالش در تاریخ ۲۴ مهر ۹۸ از ساعت ۱۰ لغایت ۱۲ در محل پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی ماسوله برگزار می شود. این نشست که به همت پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی ماسوله و با حمایت اداره کل میراث فرهنگی استان گیلان برگزار می شود.

ادامه مطلب چاپ خبر اشتراک گذاری

روابط عمومی | نوشته شده در روز سه شنبه , 23 مهر 1398 ساعت 09:44 یعنی تقریبا 1 روز قبل ,تعداد بازدید 1

بازدید رایگان از موزه ها و اماکن فرهنگی – تاریخی برای جانبازان و معلولین در گیلان

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی گیلان با توجه به در پیش بودن روز ملی پارالمپیک و بر اساس توافق صورت گرفته ما بین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و کمیته پارا المپیک جمهوری اسلامی ایران به مناسبت روز ملی پارا المپیک بازدید از موزه ها و اماکن فرهنگی- تاریخی تحت پوشش وزارتخانه در روز چهارشنبه مورخ 24 مهر سال جاری برای جانبازان و معلولین به همراه یک نفر از اعضای خانواده رایگان می باشد. موزه های رشت، موزه تاریخ چای لاهیجان، موزه میراث روستایی و موزه ماسوله،دژ عظیم قلعه‌رودخان جز موزه های زیر نظر اداره کل میراث فرهنگی گیلان می باشند.

ادامه مطلب چاپ خبر اشتراک گذاری

پیوند های اصلی