FA | EN | RSS

شنبه, 02 تیر 1397

بازدید جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی و دانشجویان دافوس دوره 21 دانشگاه علوم انتظامی از موزه میراث روستایی گیلان

در حاشیه ی همراهی مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان باسردار سرلشکر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور مربوط به نیروهای مسلح و جمعی از فرماندهان انتظامی استان در بازدید از موزه میراث روستایی گیلان با تاکید بر همکاری بین دو دستگاه اجرایی گفت: باید بستر همکاری بین نیروهای انتظامی و میراث فرهنگی بیش از پیش افزایش یابد.

 

 

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان ،رضا علیزاده افزود: همکاری بین میراث فرهنگی و نیروی انتظامی از گذشته تابحال در غالب ستاد هماهنگی خدمات سفر وجود داشته که در آینده نزدیک باید هدفمندتر باشد. این همکاری در بخش گردشگری زمینه های لازم را برای امنیت گردشگران فراهم می سازد که این امر به توسعه ی گردشگری نیز منجر خواهد شد.

علیزاده گفت: انشاالله در آینده ی نزدیک بتوانیم با تعامل بین میراث فرهنگی و نیروی انتظامی پلیس گردشگری را در استان فعال کنیم.

این مقام مسئول در میراث فرهنگی گیلان در خصوص تعامل بین میراث فرهنگی و نیروی انتظامی گفت: تعامل و ارتباط بین میراث فرهنگی و نیروی انتظامی سبب می شود سیاستهای هدایتی و نظارتی دقیق تر انجام شده و بسیاری از متخلفان و متعرضان به میراث فرهنگی بواسطه نقش ارزشمند نیروی انتظامی از ارتکاب به جرم اجتناب کنند.

علیزاده در خصوص رابطه حوزه گردشگری با بخش انتظامی گفت: حوزه گردشگری یک حوزه مجرد و مجزا از دیگر حوزه ها نیست و اقدامات در این حوزه متاثر از همکاری و همدلی بسیاری از دستگاههاست و گردشگری سالم و پر رونق زمانی حاصل می شود که همکاری دستگاههایی همچون نیروی انتظامی ،وزارت راه ،سازمان حمل و نقل و...در بالاترین و مطلوب ترین حالت ممکن قرار گیرد.

نیروی انتظامی به عنوان یک دستگاه متناظر محسوب می شود و گردشگری به عنوان دستگاه متولی مسئولیت دارد و در زمینه برخورد با تخلفات احتمالی دستگاه مسئول و متناظر در تعامل با یکدیگر می توانند مشکلات را حل نمایند.

علیزاده در پایان همکاری نیروی انتظامی در بخش حفاظت و صیانت از میراث فرهنگی و ارتباط بین دو دستگاه را سازنده و موثر دانست.