FA | EN | RSS

دوشنبه, 01 مرداد 1397

بیانیه ی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان به مناسبت روز خبرنگار

اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان در بیانیه‌ای روز 17مرداد که به یادمان شهادت مظلومانه محمود صارمی روز خبرنگار نام گذاری شده را نماد امانت ، مسئولیت، تعهد و دلسوزی برشمرد.

 

 

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان، متن بیانیه بدین شرح است:

بی شک ، انعکاس صحیح و به موقع اخبار و رویدادها در موقعیت های مختلف نقش خطیری است که بار مسئولیت آن بر دوش خبرنگاران سخت کوش و پر تلاش سنگینی می کند ، این قشر به واسطه نقشی که در ارتقاء و تعالی فرهنگ کشور  بر عهده دارند ، به عنوان نماینده افکار عمومی بازتاب دهنده دغدغه های جامعه می باشند . خبرنگاران وجدان بیدار جامعه اند و بسان دیده بانانی همواره وجه همت خود را بر این قرار داده اند تا با  اطلاع رسانی درست ، دقیق و کامل حوادث و رویدادها مسئولان و مدیران را متوجه دغدغه های جامعه نموده و در ارتباط معنادار و ارگانیک حوزه عملکردی هر یک از دستگاه های اجرایی را تبیین و تشریح نمایند .  

خبر نگاران ، چشم بینا و زبان صادق و گویای مردم در عرصه تحولات و رخدادهاست و رسالت حرفه ای خود را همواره از دریچه تعهد ، صداقت و امانت داری تعریف می کنند و  گذر تاریخ نشان داده است در همه ی ادوار به ویژه در طول هشت سال دفاع مقدس و نیز در سخت ترین شرایط حاکم بر کشور در همراهی با نظام مقدس جمهوری اسلامی ،لحظه ای از رسالت خود دور نمانده اند.

روز خبرنگار فرصت مناسبی برای شناسایی و بررسی ابعاد و نقش رسانه هاست و کسی نمی تواند منکر نقش خطیر رسانه ها باشد .

اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان ضمن تبریک این روز عزیز به مجاهدان دلسوز و تجلیل از مقام  شامخ شهدای رسانه و جان باختگان خانواده ارزشمند اطلاع رسانی که در مسیر تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی مجاهدت نمودند، به روان پاک شهیدان اهل قلم درود می فرستد و از درگاه حضرت حق برای خبرنگاران متعهد و کوشای میهن عزیزمان سلامتی و توفیق مضاعفی آگاهانه و سرشار از صداقت و بصیرت مسلئت می یابد.