FA | EN | RSS

پنج شنبه, 29 شهریور 1397

استقبال چشمگیر گردشگران از گیلان در تعطیلات عید فطر

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان از استقبال چشمگیر مسافران از این استان خبر داد و گفت: طبق آمار پلیس راه گیلان در تعطیلات عید فطر بالغ بر 150 هزار دستگاه خودرو وارد این استان شده است.

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان،حمیدرضا آذرپور با اشاره به حجم فزاینده ورودی مسافران و گردشگران به گیلان اظهار کرد: از آغاز تعطیلات عید سعید فطر تاکنون گیلان شاهد حجم ورود مسافران و گردشگران بسیار زیادی بوده است.

وی با بیان اینکه مسافران همچنان در حال ورود به گیلان هستند، تصریح کرد: طبق آمار پلیس راه گیلان تا شب گذشته بالغ بر 150 هزار دستگاه خودروی مسافر وارد گیلان شده که این حجم ورودی همچنان در حال افزایش است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان جمعیتی که در مدت چهار روز گذشته وارد گیلان شده‌اند بیشتر از حد تصور بوده است، یادآور شد: این امر به دلیل خدمات‌دهی مناسب و آب و هوای مناسب و نیز وضعیت خوب سواحل استان بوده است.

وی تصریح کرد: در برخی شهرستان‌ها مانند آستارا تمام نقاط آن از جمله خیابان‌ها، مقابل مساجد، پارک‌ها و ... مسافران چادر های مسافرتی برپا نموده اند.

آذرپور با تاکید بر رضایت‌مندی مسافران و گردشگران از خدمات‌رسانی به آنها خاطرنشان کرد: در ایام نوروز امسال نیز مسافران شاهد ارائه ی خدمات مطلوب در استان گیلان بوده اند به طوری که 97 درصد مردم از نحوه خدمات‌رسانی ابراز رضایت کردند.

وی افزود: ستاد هماهنگی خدمات سفر در تمام شهرستان‌های استان توانستند به وظایف خود عمل کنند و هماهنگ‌کننده خوبی باشند به طوری که یکدیگر را همپوشانی کردند.

این مسئول با اشاره به اینکه روند خدمات‌رسانی به مسافران در موج دوم سفر تابستانی به گیلان ادامه دارد، تصریح کرد: گیلان این روزها با استقبال بسیار خوب و چشمگیر مسافران مواجه است.

وی از استقرار چهار تیم مستقل در محورهای اصلی و فرعی گیلان برای خدمات‌رسانی به مسافران و گردشگران خبر داد و یادآور شد: این تیم‌ها تاکنون به مشکل و موردی خاصی برخورد نکرده‌اند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه قبل از ایام تعطیلات عید فطر بازدیدهایی از اماکن گردشگری استان صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: این بازدیدها به صورت مشترک و مجزا با همکاری بهداشت و درمان از واحدها صورت گرفته است.