FA | EN | RSS

سه شنبه, 01 خرداد 1397

برگزاری مسابقه ی حفظ و قرائت قرآن در اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گیلان

مسابقه ی حفظ و قرائت قرآن ویژه ی کودکان و نونهالان کارکنان اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان برای همدردی با کودکان غزه برگزار شد.

 

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان،در آستانه فرا رسیدن روز قدس،آخرین جمعه ی ماه مبارک رمضان به منظور ابراز همدردی با کودکان بی گناه غزه ،کودکان و نونهالان کارکنان اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان در مسابقه ی حفظ و قرائت قرآن شرکت کردند.

نادر ذاکری فرمانده پایگاه مقاوت بسیج میرزا کوچک این اداره کل گفت:این مسابقه در ماه نزول قرآن به منظور ابراز همدردی با کودکان و نونهالان بی گناه غزه که در زیر آتش رژیم صهیونیستی به خاک و خون کشیده می شوند برگزار شده است.

وی گفت:هدف از برگزاری این مراسم تشویق فرزندان همکار شاغل در اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری و ترویج فرهنگ قرآنی در این خانواده ها می باشد.

ذاکری ضمن تاکید بر تقویت فرهنگی و معنوی خانواده ها ،یکی از راههای اصلی تقویت آنرا آموزش قرآن به کودکان دانست و گفت:لازمه ی آموزش قرآنی انس و الفت خانواده ها با قرآن است و نباید خانواده ها در آموزش قرآن کریم به کودکان به اجبار متوسل شوند.

شایان ذکر است در این مسابقه تعداد 20 نفر از نونهالان و کودکان همکاران در رده ی سنی 2 تا 10 سال شرکت کردند و در پایان جوایزی به آنان اهدا شد.