FA | EN | RSS

شنبه, 02 تیر 1397

استاندار گیلان گفت: تقویت زمینه های قانونمند توسعه ی استان و رفع موانع سرمایه گذاری

استاندار گيلان به مناسبت سالروز شهادت آيت الله دكتر بهشتي وياران با وفاي حضرت امام خميني (ره) در نشست با شوراي قضايي ،جمعي از قضات و مدیران استان با اشاره به نقش سازنده ی دادگستری در روند توسعه استان گفت : از دستگاه قضایی می خواهم زمینه های قانونمند توسعه و رفع موانع سرمایه گذاری را بیشتر تقویت کند.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان ، دکتر نجفی در این نشست با بیان فرازهایی از سخنان امام خمینی (ره) در مورد شهید بهشتی که " بهشتی مظلوم بود و مظلوم زیست " و سخنان رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوردر تجلیل از شخصیت علمی ، فقهی این روحانی بزرگوار گفت : از افتخارات قوه ی قضائیه این است که شهید بهشتی معمار آن محسوب می شود.

دکتر نجفی به زیبایی ها و نعمات بی شمار گیلان اشاره کرد و گفت : سواحل در همه نقاط دنیا فرصتی برای اشتغال است اما ساکنان دریاها در کشور بجای اینکه از این فرصت به خوبی بهره برند در حال ترک آن هستند.

دکتر نجفی با اشاره به اینکه تدارک امکانات وسیع رفاه و آسایش برای گردشگران نیازمند زمینه های قانونمند کردن فعالیت های مرتبط با آن و حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی است گفت : با حفظ و حراست از حجاب و عفاف و بدون گناه هم میتوانیم خانواده اي شاد داشته باشیم.

وی با بیان اینکه جنگل ها و تالاب های گیلان ظرفیت عظیم برای توسعه و پیشرفت هستد افزود : من همواره حامی محیط زیست و منابع طبیعی استان بوده ام اما برخی ،از ورود انسان به جنگل به عنوان هجمه یاد می کنند كه اين، ديدگاه حمايت از سرمايه گذاران نيست.

وی خاطر نشان کرد : زمان کوتاه مدیریت ها میگذرد از اینرو هنر ما این باشد تا در توسعه ی پایدار حرکت های ماندگار داشته باشیم.

دکتر نجفی در پایان با اشاره به نقش سازنده ی دادگستری گیلان در روند توسعه استان گفت : از دستگاه قضایی در استان می خواهم زمینه های قانونمند توسعه ی استان و رفع موانع سرمایه گذاری را بیشتر تقویت کند.