FA | EN | RSS

سه شنبه, 26 تیر 1397

استاندار گیلان در جلسه شورای اداری ماسال گفت: این شهرستان دارای مواهب طبیعی بسیار برای حضور گردشگران است .

دکتر محمد علی نجفی با اشاره به ظرفیت بالای ماسال در زمینه گردشگری گفت : شهرستان ماسال دارای مواهب طبیعی بسیار برای حضور گردشگران است که  می تواند موجب ایجاد اشتغال برای منطقه شود .

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان : استاندار گیلان بر موانعی که بر سر راه طرح های گردشگری ماسال قرار دارد تاکید کرد و گفت : باید همگی تلاش کنیم تا این موانع برطرف شود .

استاندار گیلان در خصوص پروژه گردشگری بام سبز ماسال گفت : من پروژه بزرگ گردشگری بام سبز ماسال را که باعث توسعه و رونق گردشگری این منطقه خواهد شد با جدیت پیگیری خواهم کرد .

در ادامه مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان با اشاره به ویژگیهای فرهنگی ، اقلیمی و گردشگری شهرستان ماسال گفت : موقعیت شهرستان ایجاب می کند تقاضاهایی که برای سرمایه گذاری وجود دارد به بار بنشیند .

علیزاده در بحث فضای توسعه ای شهرستان ماسال در بخش زیر ساخت ها گفت  : در حال حاضر 8 واحد اقامتی گردشگری با ظرفیت 154 اتاق مناسب پذیرای گردشگران در شهرستان است .

مدیر کل میراث فرهنگی گیلان گفت : در توسعه مشاغل خانگی باید نگاه ویژه ای به شهرستان صورت گرفته و با پرداخت تسهیلات امکان حمایت از هنرمندان صنایع دستی بایستی مهیا شود . با توجه به عشایر ساکن در شهرستان و نقش آن در تولید محصولات صنایع دستی که در واقع تامین کننده اقتصاد و معیشت در این بخش هست تاکنون 406 کارت شناسایی برای این هنرمندان صادر شده است .

رضا علیزاده افتتاح پروژه کمپینگ پارک ساحلی ماسال را در دهه فجر گذشته از جمله اقدامات تامین خدمات گردشگری عنوان کرد و گفت : این کمپینگ با اعتباری بالغ بر 112 میلیون تومان آماده و در اختیار شهرداری قرار گرفته است که برای اسکان مهمانان نوروزی بسیار حائز اهمیت است .

این مقام مسئول در میراث فرهنگی گیلان پروژه بام سبز و حل مشکلات پیش روی این پروژه عظیم گردشگری را یکی از اولویت ها و دغدغه های گردشگری استان بر شمرد و گفت علی رغم ورود سرمایه گذار همچنان این مشکلات حل نشده است.