FA | EN | RSS

پنج شنبه, 29 شهریور 1397

معارفه ی مسئول نمایندگی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان سیاهکل

جلسه ی معارفه ی مسئول نمایندگی میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری شهرستان سیاهکل با حضور مدیر کل و  معاونین این اداره کل در محل فرمانداری شهرستان سیاهکل برگزار شد.

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی این اداره کل ، مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان در جلسه ی معارفه ی سرپرست نمایندگی شهرستان سیاهکل گفت:شهرستان سیاهکل حائز ویژگی های است که می تواند رتبه تعیین کننده ای در استان داشته باشد اما متاسفانه نتوانسته ایم از همه مواهب گردشگری از این شهرستان بهرمند شویم.

علیزاده افزود: آنچه در الویت برنامه ها ی ما قرار دارد ایجاد سرمایه گذاری وتامین خدمات است که رضایت گردشگران را در پی خواهد داشت.

وی اظهار داشت: حرکت شهرستان به سوی توسعه مرهون شناسایی منابع اقتصادی است و دست یافتن به این مهم  مستلزم همکاری همه جانبه ی همه دستگاه ها در کنار یکدیگر می باشد.

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه وجود فرماندار مدبر ونماینده پر تلاش، که پیگیر موضوعات می باشند ،موجب شده تا اقدامات خوبی در بخش زیر ساختها انجام شود.

وی در ادامه گفت :راه دسترسی به دیلمان وتامین برق وگاز به عنوان یک زیر ساخت مدنظر توسعه گردشگری است اما به دلیل محدودیتهایی که در این شهرستان داریم بایستی بستر سرمایه گذاری آماده شود تا سرمایه گذار با رغبت بیشتری تمایل به سرمایه گذاری داشته باشد. لذا شناسایی حلقه مفقوده وتامین آنها از الویت های کارشناسی این اداره کل است.

 وی یادآور شد در حوزه مکانیزمها ی حمایتی ،بانکها باید انواع واقسام شاخص ها را برای سرمایه گذاری فراهم نمایند که متاسفانه در سالهای اخیر کمبود منابع وبی اعتمادی بانکها موجب شده تا شاهد پروژه های خوبی نباشیم.

مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری استان گیلان افزود: سرمایه واقعی ما ،پیشینه تاریخی ماست ونباید هیچ سرمایه دیگری جایگزین آن شود ودر این زمینه نباید از حمایت سرمایه گذاران غافل شویم.

علیزاده در بخش دوم سخنان خود در خصوص ساختار تشکیلاتی نمایندگی شهرستان گفت: تشکیلات نمایندگی ها در شهرستانها نوپاست و امیدواریم فضای اداری مناسب از سوی فرمانداری تامین گردد.

در پایان مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان از تلاشهای ارزشمند قاسم اصلانی در زمان تصدی مسئولیت نمایندگی تقدیر و تشکر به عمل آورد و برای مهرداد حسینی مسئول جدید نمایندگی شهرستان سیاهکل آرزوی موفقیت کرد.