FA | EN | RSS

پنج شنبه, 29 شهریور 1397

صنایع دستی قاسم آباد شهرستان رودسردر ردیف آثار بین المللی قرار گرفته است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری استان گیلان با بیان اینکه منطقه قاسمآباد یکی از پتانسیلهای ویژه صنایع دستی استان تلقی میشود، افزود: یافتههای صنایع دستی این منطقه در ردیف آثار بینالمللی قرار گرفته است.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان ، رضا علیزاده، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان شنبه 24 خردادماه در مراسم رونمایی از میدان پاچال روستای بندبن قاسم آباد علیا که با حضور مسئولین انجام شد، گفت: وقتی به حوزه صنایع دستی متمرکز می شویم درمی یابیم که نقش زنان فعال گیلانی در آن بسیار پررنگ است.

وی با بیان اینکه منطقه قاسم آباد یکی از پتانسیل های ویژه صنایع دستی استان تلقی می شود، افزود: یافته های صنایع دستی این منطقه در ردیف آثار بین المللی قرار گرفته است، چادرشب شهرت ویژه ای برای منطقه ایجاد کرده است.

علیزاده با بیان اینکه کوهستان و ساحل زیبای این منطقه نقش مهمی در جذب گردشگر دارد، عنوان کرد: صنایع دستی و محصولات این منطقه ره توشه سفر مسافرینی است که از این دیار می گذرند و سنت دیرینه استان را به جای جای کشور می برند.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به اینکه مهم ترین و جدی ترین دغدغه استان موضوع اشتغال است، تاکید کرد: ایجاد کسب و کار در حوزه صنایع دستی می تواند در ایجاد فرصت های شغلی و حل معضل اشتغال موثر باشد.

وی در ادامه خواستار ایجاد کارگاه های مختلف صنایع دستی در این منطقه شد و خاطرنشان کرد: مسئولین باید تمام تلاش خود را در این زمینه بکار گیرند و موقعیت های مناسبی را برای ایجاد کسب و کار فراهم کنند.