FA | EN | RSS

دوشنبه, 01 مرداد 1397

نمایشگاه صنایع دستی درمنطقه ی آزاد انزلی و پارک قدس رشت افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان ، نمایشگاه صنایع دستی و سوغات گیلان  با برپایی 50 غرفه از هنرمندان در منطقه ی آزاد انزلی افتتاح شد.

 

نادر ذاکری معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان در مراسم افتتاحیه نمایشگاه صنایع دستی و سوغات گیلان در منطقه ی آزاد انزلی با بیان اینکه  این منطقه با نکوداشت روزجهانی صنایع دستی و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی استان، امید را در دل فعالان این صنعت زنده کرد اظهار داشت: طی یکی دوسال اخیر، این اداره کل اقدام به شناسایی و حمایت از صنعتکاران قدیمی این حوزه در سطح استان نموده، تا جاییکه در نوروز سالجاری با دارا بودن ۱۷ هزار شاغل در صنایع دستی، استان گیلان رتبه نخست کشور را کسب نمود.

 نادر ذاکری با اشاره به اینکه در این نمایشگاه هنرمندان استان به معرفی و عرضه ی محصولات صنایع دستی و سوغات گیلان پرداختند، گفت: اجرای نمایش آیینی از دیگر برنامه های این مراسم  بوده است.

رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی دراین  مراسم  صنایع دستی را از مهمترین مزیتهای رقابتی منطقه آزاد انزلی برای حضور در بازارهای بین المللی اعلام کرد و گفت: رشد متوازن در هر منطقه در شرایطی محقق می شود که آن منطقه آزاد دارای یک یا چند مزیت رقابتی منحصر به فرد باشد و صنایع دستی یکی از مزیتهای این منطقه است.

در مراسم افتتاحیه نمایشگاه صنایع دستی و سوغات گیلان ، مدیر عامل منطقه ی آزاد انزلی ،معاون صنایع دستی و عضو هیات مدیره منطقه ی  آزاد سخنرانی و در پایان از نمایشگاه بازدید نمودند .

شایان ذکر است نمایشگاه صنایع دستی و سوغات گیلان در عمارت کلاه فرنگی رشت نیز با برپایی20 غرفه از هنرمندان صنایع دستی رشته های رشتی دوزی ، قلاب بافی، مروارید دوزی ،سفالگری، حصیربافی ،خراطی ،گره چینی، نقاشی روی شیشه ،گلیم بافی و غذاهای محلی استان با حضور مدیر کل ،معاون و هنرمندان صنایع دستی استان افتتاح شد.