FA | EN | RSS

پنج شنبه, 28 تیر 1397

برپایی نمایشگاه صنایع دستی درشهرستان آستانه اشرفیه به مناسبت هفته ی صنایع دستی

 

به مناسبت هفته صنایع دستی ،نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان شهرستان آستانه اشرفیه در این شهرستان افتتاح شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آستانه اشرفیه بیان کرد: در این نمایشگاه بیش از یکصد اثر صنایع دستی از پنج هنرمند، به معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

 علیرضا زارع کار با بیان اینکه این نمایشگاه از امروز به مدت یک هفته درساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برپا می باشد، افزود: گلیم بافی ، مروار بافی ، حصیر بافی ، معرق چوب از مهمترین آثار صنایع دستی ارائه شده در این نمایشگاه می باشد..
وی در ادامه در خصوص برنامه های نمایندگی شهرستان آستانه اشرفیه به مناسبت هفته صنایع دستی اظهار کرد: به این مناسبت پنج برنامه از سوی نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان برگزار می شود.
وی برپایی نمایشگاه صنایع دستی، برگزاری جشنواره بومی- محلی، دیدار با خانواده های معظم شهداء ، شرکت در نماز جمعه، افتتاح فروشگاه صنایع دستی را از جمله برنامه های هفته ی صنایع دستی شهرستان اعلام کرد.
زارع کار در ادامه با تاکید بر حمایت از هنرمندان صنایع دستی در این شهرستان اظهار کرد: تاکنون بیش از یکهزار نفر از هنرمندان صنایع دستی در این شهرستان شناسایی شده اند.
وی با بیان اینکه تولید صنایع دستی یکی از منابع مهم اقتصادی هنرمندان این شهرستان است، افزود: روستاهای کورکاء و عبدا...آباد از مهمترین مناطق تولید صنایع دستی این شهرستان به شمار می روند.
در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که از سوی اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آستانه اشرفیه در ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد بخشدار ، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد گیلان ،جمعی از مسئولین و هنرمندان حضور داشتند.