FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

اعزام کاروان راهیان نور میراث فرهنگی گیلان به مناطق عملیاتی غرب کشور

کارکنان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در قالب کاروان راهیان نور عازم مناطق عملیاتی غرب کشور شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان، رضا علیزاده در حاشیه مراسم اعزام کاروان راهیان نور کارکنان این اداره کل به مناطق عملیاتی دفاع مقدس در غرب کشور،اجرای این حرکت فرهنگی را تلاشی در مسیر صیانت از ارزش های انقلابی خواند و گفت: امنیت، توسعه، پیشرفت و آبادانی کشور مرهون خون شهدا است.

علیزاده با اشاره به اینکه حضور در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس این حساسیت را به وجود می‌آورد خود را مدیون شهدا و ایثارگران بدانیم، خاطرنشان کرد: حضور در مناطق عملیات دوران دفاع مقدس یادآور دلبستگی به نظام اسلامی و پیروی از راه شهدا است.

وی با بیان اینکه دستاوردهای عظیم شهیدان پس از سه دهه همچنان در رگ های حیات ایران اسلامی می جوشد تصریح کرد:به نمایش گذاشتن و عرضه جزئیات جنگ نقش مهمی در یادآوری این تاریخ درخشان کشورمان دارد.

این مسئول شهدای مدافع حرم را نمونه جدیدتری از مقاومت و رشادت قلمداد کرد و گفت: حیات اجتماعی و فرهنگی کشور و امنیت و آرامش امروز ایران اسلامی حاصل تلاش شهدا و ایثارگران دفاع مقدس است و لذا حراست از داشته های این دیار که میراث فرهنگی و معنوی آن است، ضرورت دارد.

این مسئول با اشاره به اینکه هم اکنون خانواده شهدا میراث داران انقلاب اسلامی و سرمایه های معنوی کشور هستند، افزود: ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و جانبازان و الگوگیری از این خانواده ها می تواند در بهبود زندگی موثر باشد و جوانان باید با حضور خود در جمع این خانواده ها، این مهم را در خود به وجود آورند.

 بیش از70نفر از کارکنان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان و اعضای خانواده آنها مدت 5 روز به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در غرب کشور اعزام شدند.

گفتنی است این اعزام، هشتمین اعزام پایگاه مقاومت بسیج میرزا کوچک اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان به مقصد مناطق عملیاتی کشور بوده است.