FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

افزایش ورود گردشگران نوروزی به گیلان،افتخاری برای فعالان ستاد اجرایی خدمات سفر

مدیرکل میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت:‌ افزایش چشمگیر ورود گردشگران نوروزی افتخاری برای فعالان ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان است.

 

به گزارش اداره کل میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری گیلان ؛رضا علیزاده با اشاره به وضعیت خدمات رسانی به گردشگران نوروزی و سیل عظیم گردشگران ورودی به استان اظهار داشت:‌ از آغاز سفرهای نوروزی تا پایان 10 فروردین، استان گیلان در میزان جذب،‌ تردد و اقامت گردشگران نوروزی دومین استان پیشتاز کشور بوده که این مهم افتخاری برای فعالان ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان تلقی می شود.

وی با بیان اینکه از 26اسفند96تا 10 فروردین قریب به7میلیون و هفتصد هزار نفر در گیلان اقامت داشته اند،از رشد 27درصدی این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و اذعان کرد: در این مدت بیش از 1میلیون و 341هزار خودرو وارد استان گردید.

این مسئول همچنین به رشد حدود 27درصدی میزان اقامت گردشگران خارجي در استان اشاره نمود و بیان کرد: ۶۴۵نفر از گردشگران خارجی طی بازده زمانی مذکور در مراكز اقامتي گیلان اسکان یافتند.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان به انجام بازدیدهای نظارتی در استان اشاره کرد و افزود:‌ از ابتدای سفرهای نوروزی تاکنون بیش از2200 بازدید نظارتی توسط اداره کل میراث فرهنگی‌،‌ صنایع دستی و گردشگری گیلان انجام شد که هدف از اجرای آن، ارائه خدمات ممتاز به گردشگران نوروزی می باشد.

وی،وجود جاذبه های ارزشمند طبیعی،تاریخی و فرهنگی گیلان و همچنین امکانات اقامتی را در میزان جذب گردشگر به استان تعیین کننده خواند و تصریح کرد:‌ امسال میزان ماندگاری گردشگران نوروزی در شهرهای لاهیجان،‌ بندرانزلی،‌ آستارا و رودسر به دلیل فراهم بودن زیرساخت‌های لازم نسبت به دیگر شهرستان‌های گیلان بیشتر بوده است.

علیزاده در پایان از ورود گردشگران نوروزی به جاذبه های کمتر شناخته شده و بکر خبر داد و افزود:روستاهای بدون بیکار و مناطق نمونه گردشگری گیلان در سالجاری بیش از پیش مورد توجه قرار دارد.