FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

گیلان،در جایگاه دوم مقاصد نوروزی 97

رییس ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور:گیلان با 6 میلیون و 300 هزار اقامت از شروع سفرهای نوروزی تاکنون رتبه دوم گردشگری را در کشور به خود اختصاص داده است.

 

به گزارش روابط روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ رییس ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور روز گذشته با حضور در شهرستان رشت و ابراز خرسندی از نحوه ارائه خدمات به گردشگران نوروزی گفت : گیلان دومین مقصد گردشگری مسافران نوروزی  پس از استان مازندران از آغاز سفرهای نوروزی تا به امروز است.

محمد محب خدایی با بیان اینکه از آغاز سفرهای نوروزی تاکنون 43 میلیون  و 600 هزار اقامت در سراسر کشور داشتیم که نسبت به مشابه  سال قبل 20 درصد افزایش را نشان می دهد افزود : در این سفرها 61 میلیون 800 هزار مسافر از مناطق گردشگری بازدید کردند که در مقایسه با پارسال 38 درصد رشد داشته است.

وی افزود : امسال شکایت مسافران و گردشگران در سطح کشور 56 درصد کمتر  از نوروز پارسال است.

رییس ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار با برنامه ریزی جدید و همکاری وزارت آموزش و پرورش به افراد خدمات رسان امتیاز سفر تعلق گرفته است،تصریح کرد : سازمانها و افرادی که در ایام نوروز به مسافران  خدمات ارائه دادند از تاریخ 21 تا 27 فروردین می توانند به همراه خانواده به مسافرت رفته و از تخفیفات  80 درصدی مکان های اقامتی برخوردار شوند.