FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

نگاهی متفاوت بر نقش اشتغالزا و اقتصاد محور گردشگری در گیلان

معاون رییس جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد : گردشگری می‌تواند نقش و جایگاه جدی در اشتغال و اقتصاد کشور داشته باشد؛لذا باید در استان توانمند گیلان با نگاهی متفاوت دنبال شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی عصر امروز در حاشیه افتتاح اولین شهر شب‌های روشن در رشت در جمع خبرنگاران با ابراز خرسندی از اجرای این طرح فرهنگی گفت: توسعه هر چه بیشتر گردشگری گیلان تلاشی در مسیر توسعه پایدار این استان و رونق اقتصادی خانوار بومی تلقی می شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت های گردشگری در نقاط مختلف کشور نیازمند معرفی به عموم مردم است، تصریح کرد: خوشبختانه طی سالهای اخیر رویداد سفر با رشد مطلوبی مواجه بوده و پیش‌بینی می‌شود سال97 با رشد ۱۰‌درصدی گردشگری داخلی کاهش گردشگری خارجی مواجه باشیم.

معاون رئیس‌جمهوری افزود:ایران به ویژه استانهای شمالی دارای پتانسیلی ممتاز در حوزه گردشگری،میراث فرهنگی و صنایع دستی هستند و از همین حیث می تواند در سایه سیاستگذاری صحیح به قطب بزرگ گردشگری تبدیل شود.

این مقام مسئول بر ضرورت توجه به ایران‌گردی در ایام نوروز تاکید کرد و بیان داشت:گردشگری و سفر علاوه بر مباحث تفریحی در بردارنده عناصر فرهنگیست و از همین حیث موجبات تعالی فردی و اجتماعی را فراهم می آورد.