FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

اولین شهر شب های روشن کشور در رشت افتتاح شد

اولین شهر شب های روشن کشور با حضور علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در رشت افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛علی اصغر مونسان لحظاتی پس از ورود به پیاده راه فرهنگی گیلان به همراه استاندار و مدیران دستگاه  های اجرایی گیلان،با ساز و سورنا و نوای نوروزی خوانان مورد استقبال قرار گرفت و پس از آن آئین های بومی محلی گیلان با شکوه و زیبایی هرچه تمام تر به نمایش گذاشته شد.

در اجرای این ویژه برنامه فرهنگی که گوشه ای از طرح شبهای روشن در گیلان به شمار می آید ، ایجاد نشاط اجتماعی و رونق اقتصادی در استان در نقطه هدف قرار گرفته است.

توسعه گردشگری شهری، مدیریت اوقات فراغت شبانه شهروندان، مسافران و گردشگران، بازآفرینی شهری با افزودن کاربری های تازه، ایجاد فرصت های جدید اشتغال پایدار، ماندگاری بیشتر گردشگران در شهرهای گیلان، کمک به شادابی و نشاط مردم، کمک به انسجام خانواده، استفاده از فرصت شب برای دور هم بودن اعضای خانواده در بازارهای شبانه و کمک به کاهش افسردگی، کاهش استرس، کاهش اثرات مخرب تنهایی به ویژه برای دانشجویان و سالمندان از اهداف افتتاح رشت به عنوان شب های روشن است.

افتتاح نمایشگاه گل و گیاه، بازدید نمایشگاه صنایع دستی و نمایشگاه نوروزگاه از دیگر اقدامات معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در پیاده راه فرهنگی رشت بود.

لازم بذکر است که طرح شب های روشن همزمان با شهر رشت در شهرهای لاهیجان، آستارا و انزلی هم این طرح اجرا خواهد شد.