FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

برگزاری مانور مشترک یگان های انتظامی و امدادی گیلان در آستانه نوروز97

در آستانه فرا رسیدن نوروز، نخستین رژه مشترک موتوری یگان های انتظامی و امدادی  دستگاه های اجرایی عضو ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛مانور مشترک پلیس‌ و دستگاه های عضو ستاد خدمات سفر استان در آستانه نوروز 97 برگزار شد.

رضا علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری گیلان در حاشیه این مراسم هدف از برگزاری این رویداد را نمایش بخشی از توانمندی های گیلان و اعلام آمادگی برای خدمات رسانی به گردشگران نوروزی خواند و گفت:امنیت و رضایت از سفر برای گردشگران،در راس فعالیت های عوامل ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان قرار دارد.

وی با اشاره به نقش امنیت در توسعه گردشگری اظهار داشت: رابطه معناداری بین حفاظت و امنیت وجود دارد و می‌توان گفت در بسیاری از مواقع، حفاظت مقدم بر امنیت است.

این مسئول با بیان اینکه براساس منویات مقام معظم رهبری، گردشگری صنعت مهمی است و رونق گرفتن آن می‌تواند وابستگی کشور را به درآمد نفت در پی داشته باشد، بیان کرد:عوامل مختلفی در توسعه صنعت گردشگری تأثیرگذارند که امنیت از مهم‌ترین این عوامل محسوب می‌شود.

وی؛ حفاظت اطمینان‌بخش و امنیت پایدار را دغدغه ای مهم برشمرد و گفت: وظایف حفاظتی مأموران یگان حفاظت در حوزه جغرافیایی از مؤلفه‌های بسیار پیچیده‌ای است که از امنیت اجتماعی اثر می‌پذیرد.

علیزاده؛  اماکن، بناها، محوطه‌ها، سایت‌های تاریخی و اموال منقول و غیرمنقول میراث‌فرهنگی را بخش جدایی‌ناپذیر از دارایی های استان دانست و بیان کرد: صرف‌نظر از ارزشمندی این آثار، هویت تاریخی این آثار مسئولیت پذیری در حفظ این مواریث را مضاعف می‌ سازد.