FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

هم افزایی دستگاه های اجرایی گیلان برای خدمات رسانی متفاوت نوروزی

استاندار گیلان با بیان اینکه باید تلاش دستگاه ها در جهت خدمات رسانی به گردشگران نوروزی مضاعف شود تصریح کرد: با هم افزایی دستگاه های اجرایی استان رفاه گردشگران در نوروز97 با تغییر فزاینده ای مواجه خواهد شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛صبح امروز نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان به ریاست مصطفی سالاری استاندار گیلان برگزار شد.

در این نشست سالاری با اشاره به آمادگی استان گیلان برای پذیرایی از مسافران نوروزی اظهار کرد: باید شرایط مناسبی در تعامل مدیران استانی با یکدیگر برای گردشگران فراهم گردد.

وی نحوه مواجه شدن با گردشگران را یک ضرورت آموزشی قلمداد کرد و با اشاره به فرهنگ و تمدن غنی گیلان اذعان کرد: چگونگی برخورد و رفتار با گردشگران امری مهم در جذب گردشگر و رونق صنعت گردشگری است.

سالاری با تاکید بر اینکه باید با آموزش همگانی به سمت فرهنگ سازی سوق داده شود، افزود: حفظ محیط زیست و آراستگی محیطی علاوه بر تامین تجهیزات حداقلی ، آموزش همگانی را طلب می کند

وی؛ ایجاد تغییراتی در ورودی استان را مورد بحث قرار داد و از فرماندهی پلیس راه استان خواست تا ایست های بازرسی و سرعت کاه ها در مبادی ورودی استان که موجبات گره ترافیکی را فراهم می آورد را به حداقل رساند.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه باید تلاش دستگاه ها در این ایام جهت خدمات رسانی به گردشگران مضاعف شود تصریح کرد: تعدد خدمات گیرندگان در ایام نوروز رشد قابل توجهی خواهد داشت،لذا باید تلاش ها در جهت رفاه گردشگران با تغییر فزاینده ای مواجه شود.

استاندار گیلان به نحوه ارائه خدمات بانکی در ایام نوروز اشاره کرد و افزود: کارمندان بانکها با حضور به موقع مشکلات دستگاه های خودپرداز را رفع نمایند تا موجب تعلل و سرگردانی گردشگران نشوند.

وی با تاکید بر تشدید نظارت بر واحدهای خدماتی بین راهی اظهار کرد: شرکت های بیمه ای فعالیت ۲۴ساعته داشته تا پرداخت خدمات آنی باشد.

سالاری به دقت در ارائه آمارها تاکید کرد و خاطرنشان کرد: در انجام این مهم مدیران با رویکرد صداقت پیشگی و دوری از آمارسازی اطلاعات را ارسال نمایند زیرا داده های مذکور مبنای برنامه ریزی های کلان استانی و کشوری قرار می گیرد.

وی خواستار بهره گیری از ظرفیت سازمان های مردم نهاد  در این ایام شد و تصریح کرد: سازمان های مردم استان دارای شالکه بسیار قوی هستند و باید از این ظرفیت در راستای خدمت رسانی به مردم و گردشگران در ایام نوروز بهره گرفته شود.

سالاری با تاکید بر اینکه مسافران باید به سمت واحدهای اقامتی رسمی استان سوق داده شوند بیان کرد: مهمانسراهای اداری صرفا برای مهمان های اداری این ایام است و به جد مخالف کارکرد هتل شدن آن در این ایام هستم زیرا لطمه جدی به واحدهای اقامتی استان است.

استاندار گیلان نصب علائم راهنمایی و تجهیزات جاده ای را موجب کاهش آمار تصادفات جاده ای استان خواند و با بیان اینکه اعتبارات خاصی برای تجهیز جاده های استان تخصیص داده شده اظهار کرد: در کنار تعریض جاده ها باید تجهیزات جاده را افزایش تا کاهش تلفات جاده را شاهد باشیم.

سالاری خواستار تشکیل اکیپ بازرسی متشکل از دستگاه های مختلف در ایام نوروز شد و خاطرنشان کرد: باید نظرسنجی از گردشگران داشته تا به نقاط ضعف و قوت خود آگاه شده و تحلیل داشته باشیم.

وی با اشاره به اجرای طرح شهر شب در استان در ایام نوروز اظهار کرد: این طرح در رشت میدان شهرداری و سبزه میدان و خیابان های منتهی به ان برگزار تا خدمات ۲۴ساعته به شهروندان و مسافران ارائه شود.

استاندار گیلان با تاکید بر اجرای طرح در لاهیجان و انزلی ادامه داد: طرح مذکور در شهرستان ها نیز بنا بر ضرورت فعال شود زیرا موجب رونق اقتصادی ۲۴ساعته و ظرفیت بکارگیری نیروهای جدید می شود.

وی تاکید کرد: استان آمادگی ارائه تسهیلات به افراد فعال در این طرح را دارد تا ضمن پاکیزگی و جذابی موجب جذب گردشگر باشد.

سالاری در ادامه راه اندازی مراکز خدمات بین راهی کوچک با فاصله اندک از یکدیگر را ضرورتی در مسیر توسعه گردشگری گیلان خواند و افزود: باید نقاط مستعد برای اجرای این طرح در استان شناسایی شود و اولویت با روستاهای طرح هادی حاشیه جاده های استان است که انتظار می رود تا سال آینده حداقل ۲۰۰مرکز با شرایط اعلام شده در استان راه اندازی شود.

وی تاکید کرد: در صورت تاسیس واحدها و مراکز خدماتی مذکور در کنار اورژانس های جاده ای و سایر پایگاه های خدماتی علاوه بر مدیریت مطلوب و دسترسی آسان ؛شاهد کاهش هزینه ها نیز خواهیم بود.

 وی همچنین به توسعه گردشگری دریایی اشاره کرد و تصریح کرد: برای ایجاد شناگاه ها در برخی شهرستان های ساحلی تامین اعتبار صورت گرفته و انتظار می رود در تابستان97 اجرایی شود و گشت های دریایی نیز با سرمایه ‌گذاری بخش خصوصی راه اندازی خواهد شد  تا شاهد تحول اساسی در استان باشیم .در این جلسه برخی از فرمانداران، شهرداران و مدیران دستگاه های اجرایی به ارائه‌ گزارشی از برنامه های حوزه‌ی کاری خود در آستانه‌ ‌نوروز 97 پرداختند.