FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

لزوم بهره برداری خردمندانه از پتانسیل های گردشگری گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان: توسعه گردشگری گیلان مستلزم بهره برداری خردمندانه از پتانسیل های موجود در حیطه این صنعت است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛پیش از ظهر امروز نشست کارگروه گردشگری شهرستان لاهیجان با حضور مدیران کل میراث فرهنگی،محیط زیست،منابع طبیعی و آب منطقه ای گیلان برگزار شد.

در این نشست رضا علیزاده، شهرستان لاهیجان را از پتانسیل های طبیعی گیلان خواند و اظهار داشت:در سایه توجهات استاندار محترم بر مقوله توسعه گردشگری،یکی از مباحث مطرح شده برای این شهرستان بهره برداری خرمندانه از جاذبه های گردشگری شاخص از جمله تالاب ها و آب بندان ها است.

وی با بیان اینکه در تعالی بخشی به گردشگری باید در کنار جذب حداکثری گردشگر به حفظ محیط زیست توجه شود،اذعان داشت:در صورت گستردن نگاه همگرایانه،جذب مشارکت محلی و همچنین حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی شاهد رشد اقتصادی و افزایش اشتغال بومی خواهیم بود.

علیزاده به تالاب سوستان بعنوان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری لاهیجان و مکملی برای استخر این شهر اشاره کرد و افزود:در صورت مدیریت صحیح در این جاذبه شاهد توفیقات خوبی در توسعه انواع مختلف گردشگری در شهرستان لاهیجان خواهیم بود.

این مسئول با تاکید بر ضرورت پیش روی در اجرای تصمیمات بر اساس یک پلان و دستورالعمل مشخص تصریح کرد:باید با امکان سنجی صحیح و توجه به ذائقه گردشگران نسبت به تکمیل زیرساختها و اجرای طرح های گردشگری اقدام نمود.

در ادامه جانبازی فرماندار لاهیجان،این شهرستان را مملو از جاذبه های گردشگری و پتانسیل های بالقوه برای رونق اقتصادی قلمداد کرد و گفت:توسعه افزایی در این شهر تنها به نگاهی فرابخشی و هم افزایی مدیران برای فراهم کردن بسترهای تعالی محور نیازمند است.

وی با بیان اینکه سواحل،آب بندان ها،تالاب ها و جنگل رکن اصلی گردشگری به شمار می آید،برخورداری شهرستان لاهیجان از تمامی این مواهب را منشا خیر خواند و افزود:در جهت استفاده بهینه از این توانمندی ها نشست های کارشناسی بسیاری با حضور مسئولان استانی و کارشناسان امر برگزار شده و مشاورین خبره ای در این خصوص ارائه طرح نموده اند.

جانبازی با اشاره به ظرفیت بالای بومگردی در لاهیجان و اقبال عمومی روستاییان برای رونق آن،از تشکیل ستاد سرمایه گذاری در شهرستان با اولویت توسعه بومگردی و تصویب ساخت کلبه های چوبی توسط برخی شرکت های مجری در مناطق جنگلی خبر داد.

لطفی مدیرعامل آب منطقه ای گیلان نیز در ادامه از آمادگی این دستگاه برای توسعه گردشگری و تجهیز آب بندان های استان خبر داد.

وی با بیان اینکه آبندان های استان مورد توجه گردشگران قرار دارد،خاطرنشان کرد:عملیات شناسنامه دار کردن آب بندان ها آغاز شده و در جهت زیباسازی آنها، دیواره ها رنگ آمیزی و مرمت می شود.