FA | EN | RSS

پنج شنبه, 29 شهریور 1397

مانور مشترک خودروهای یگان های حفاظت استان گیلان برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان ،یگان های حفاظت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان توان خودرویی خود را در شهر رشت به نمایش گذاشتند.

 

 

 سرهنگ ˈعلی خجسته ˈفرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان اظهار داشت: مانورمشترک خودرویی این یگان ها به مناسبت هفته ی میراث فرهنگی از جلوی ساختمان اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان به مقصد شهرداری و تا خیابان گلباغ نماز در رشت انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد : این مانور برای افزایش آگاهی مردم در خصوص اهمیت نگهداری از ابنیه و آثار هویتی تاریخی ، نقش یگان های حفاظت این سه اداره کل و آشنایی با آثار تاریخی و اهمیت حفاظت از آثار و ابنیه ملی استان گیلان انجام شد.

وی اظهارداشت : یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان حفاظت از 979 اثر ثبت شده در فهرست آثار ملی را برعهده دارد.
وی افزود : این مانور هم جنبه اطلاع رسانی و شناسایی نیروهای حفاظت در افکار عمومی و هم هشدار به قاچاقچیان و سوداگران اشیای فرهنگی است تا بدانند که نیروهای حفاظت در کمین آنها هستند و از غارت آثار باستانی و تاریخی این استان جلوگیری خواهند کرد.