FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

افتتاح دو دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در لاهیجان

همزمان با پنجمین روز از دهه فجر، دو دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در شهرستان لاهیجان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛همزمان با پنجمین روز از دهه مبارک فجر،با حضور مسئولان استانی و شهرستانی "دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری هورخش" در لاهیجان افتتاح شد.

این دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری که افتتاح آن قریب به100میلیون تومان هزینه داشت،موجبات اشتغالزایی6نفر در صنعت گردشگری را فراهم نمود و کیفیت بخشی به خدمات سفر و ارائه بسته های جدید گردشگری در این شهرستان را رونق بخشید.

افتتاح دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری"سفرهای آقای گردشگر" در این شهرستان نیز صبح امروز با حضور مسئولان استانی و شهرستانی به اجرا رسید.

با افتتاح این دفتر خدمات گردشگری که100میلیون تومان اعتبار 6را به خود اختصاص داده6 نفر به چرخه اشتغال پایدار وارد شدند.

حمیدرضا آذرپور معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در مراسم افتتاح این پروژه با اشاره به ضرورت فراهم نمودن عناصر سفر در گیلان بعنوان استانی پیشرو در صنعت گردشگری اظهار داشت: سفر واقعیتی انکار ناپذیر و یکی از مهمترین فعالیت های انسان پیشرفته است و در این بین دفاتر خدمات گردشگری و مسافرتی نقش عمده ای را ایفا می نمایند.

وی با بیان اینکه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری سعی بر تامین اطلاعات و فعالیت های مسافرتی و هر آنچه را که مورد نیاز گردشگران است دارند؛مهم ترین کار این موسسات را برآورد تقاضا یا ایجاد تقاضای مثبت نسبت به جاذبه های گردشگری و به نوعی پیش بینی انگیزه های مردم برای مسافرت دانست.

این مسئول تصریح نمود: دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری نقش تسهیل کننده را در کانال توزیع خدمات صنعت گردشگری و تدارک زمینه مناسب ایجاد بازار بر عهده دارند و سعی می کنند تا با معرفی جاذبه ای نو و یا پدیده ای بکر گوی سبقت را از رقبای خود بربایند.

آذرپور با تاکید بر لزوم جهت گیری هرچه بیشتر دفاتر خدمات مسافرتی به سوی سفرهای گروهی و سازمان یافته به عنوان یکی از رویکردهای اصلی سازمان های گردشگری در کشورهای مختلف خاطرنشان کرد: توسعه این مهم علاوه بر کیفیت افزایی سفر در ابعاد ترافیکی و مدیریت هزینه ها،تبعات بسیاری را از جمله در زمینه های اجتماعی،فرهنگی و زیست محیطی کاهش می دهد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در پایان بر کیفیت بخشی به خدمات سفر و ارائه بسته های جدید گردشگری تاکید نمود و تصریح کرد:نظارت بر فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری باید تشدید و تسریع یابد.