FA | EN | RSS

دوشنبه, 01 مرداد 1397

تاکید استاندار گیلان بر ایجاد منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان با محوریت گردشگری کشاورزی

استاندار گیلان ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در لاهیجان را از جمله نیازهای این شهرستان دانست و افزود:باید منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان با محوریت گردشگری کشاورزی ایجاد گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛استاندار گیلان در افتتاح پروژه های دهه فجر در لاهیجان، این شهرستان را سرزمینی دارای فرصت‌های بی‌نظیر توسعه ای دانست و با مثبت ارزیابی کردن  فضای همدلی و همراهی موجود در شهرستان لاهیجان افزود:امیدواریم با بهره‌گیری از این فضا بتوانیم هرچه بیشتر برای مردم کار کنیم.

وی اظهار داشت: مباحث آموزشی، گردشگری و ورزشی ۳ محور مهم در توسعه جامعه به شمار می‌رود که چنانچه درست برنامه‌ریزی، تعریف و اجرا شوند بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.

استاندار گیلان لاهیجان را از جمله قطب‌های گردشگری و پیشرو در این بخش دانست و اذعان داشت:باید بیش از پیش زندگی مردم را به رونق گردشگری پیوند زد به گونه ای که معیشت آنان از این بخش تأمین شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با اعلام آمادگی جهت حمایت از سرمایه‌گذاران برای توسعه استان، رونق بخش گردشگری را از جمله اولویت‌های استان برشمرد و افزود: آمادگی داریم با در نظر گرفتن تسهیلات لازم زمینه رونق بخش گردشگری و ایجاد فرصت‌های شغلی را فراهم کنیم.

استاندار گیلان ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در لاهیجان را از جمله نیازهای این شهرستان دانست و افزود:باید منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان با محوریت گردشگری-کشاورزی ایجاد گردد.

سالاری با اشاره به سهم اولیه ۳۰۰ میلیارد تومانی گیلان دربخش تسهیلات اشتغالزایی روستایی اظهار داشت:علاوه بر این، دولت به میزان ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر ویژه طرح های گردشگری استان،به این تسهیلات افزوده است.

نماینده عالی دولت در گیلان در پایان با اشاره به ظرفیت‌های منحصر به فرد گیلان در بخش گردشگری بر لزوم حفظ و صیانت از طبیعت با برنامه‌ریزی دقیق و اصولی در جهت رونق بخش گردشگری تاکید نمود.