FA | EN | RSS

دوشنبه, 01 مرداد 1397

۵ هزار واحد بوم گردی در گیلان احداث می شود

استاندار گیلان با تاکید بر رونق بوم گردی در استان اذعان کرد: ۵ هزار واحد اقامتگاه بوم گردی در گیلان احداث می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛صبح امروز مصطفی سالای استاندار گیلان امروز (۲ دی) در نشست با دهیاران،بخشداران و شهرداران صومعه سرا در تالار ابریشم این شهر با بیان اینکه مسئولان شهرستان همدل در راستای خدمت رسانی به مردم هستند،اظهار کرد:شورای تامین این شهرستان یک شورای همدل است.

 وی با اشاره به پتانسیل های بالقوه شهرستان صومعه سرا و لزوم حمایت از بخش خصوصی برای بهره بداری بهینه از این منابع در جهت تولید و اشتغال اذعان کرد:عمده مشکلات موجود در این زمینه مربوط به اعتبارات نیست بلکه بیشتر ممانعت ها و بروکراسی هاییست که نابجا جلوی خیلی از حل مشکلات مردم و تسریع اشتغال را گرفته است.

نماینده عالی دولت با بیان اینکه وقتی زیرساخت تکمیل شود رونق اقتصادی فقط توسط دولت انجام نمی شود خاطرنشان کرد:باید بروکراسی اداری تسهیل شود و سرمایه گذار را جذب کرد نه اینکه وی را فراری داد.

وی با اشاره بر ارائه تسهیلات با هماهنگی دهیاری ها جهت ایجاد اشتغال در روستاها، گفت:پرورش طیور و احداث خانه های چوبی سنتی و .... از جمله کارهاییست که می توان در روستاها انجام داد.

استاندار گیلان با بیان اینکه لزومی ندارد در تالاب از زیرساخت های بتون استفاده شود،تصریح کرد : برای گردشگری در تالاب می توان مهمانپذیر شناور ایجاد کرد که زیبایی خاصی دارد و دارای جذابیت می باشد.

وی با بیان اینکه ضوابط نباید به گونه ای باشد که موجب پشیمانی و انصراف سرمایه گذار شود، تصریح کرد:باید از سرمایه گذاران حمایت کنیم.

سالاری با بیان اینکه از دهیاران و شهرداران و شوراها انتظار بالایی داریم اظهار کرد:دهیاران نباید فقط به مسائل عمرانی روستاها بپردازند بلکه باید به مسائل اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و ... توجه داشته باشند.

این مسئول با بیان اینکه روی 5 هزار واحد بومی گردی روستایی سرمایه گذاری خواهیم کرد، تصریح کرد:رقابت باید بین دهیاران وجود داشته باشدتا منابع خوب ملی را در این زمینه جذب کنیم.

وی با بیان اینکه اگر روستایی در زمینه جذب اعتبارات و احداث خانه های چوبی سنتی از دیگر روستاها جلو باشد،به عمران و آبادی آن روستا توجه بیشتری می شود، خاطرنشان کرد:برای توسعه شهرها و روستاها بخشداران، شهردارها و روستاییان جایگاهی اثرگذار دارند و توسعه گردشگری ماحصل تلاش این افراد خواهد بود.