FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

پیام تبریک مدیرکل میراث فرهنگی گیلان به مناسبت آغاز هفته پژوهش

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع‌دستی و گردشگری گیلان با صدور پیامی آغاز هفته پژوهش را تبریک و تهنیت گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع‌دستی و گردشگری گیلان متن پیام بدین شرح است:

بی شک پیشرفت و تعالی هر جامعه در گرو دانایی و توانایی جوانان و اندیشمندان جوامع بوده و منبع اصلی تولید اطلاعات و دانش از فعالیت‌های پژوهشی نشات می‌گیرد. پژوهش در هر موضوع، کوششی برای یافتن بهترین راهکار‌های ممکن برای حل مشکلات موجود در عرصه‌های زندگی است. مهمترین عامل برای رسیدن به توسعه همه جانبه و متوازن، داشتن یک جامعه دانش محور است که منابع خود را جهت تولید دانش و صدور آن صرف کند.

موفقیت و توسعه پژوهش در هر جامعه نیازمند گسترش رویکرد " پژوهش مدار"  در آن جامعه است.به عبارتی موفقیت در تمام فعالیت‌های مربوط به توسعه صنایع، کشاورزی، خدمات و... به گونه‌ای به گسترش فعالیت‌های پژوهشی بستگی دارد و پژوهش یکی از محورهای مهمی است که ضامن پیشرفت و توسعه پایدار در هر کشور به شمار می‌آید و به همین جهت است که نخستين ماموريت پژوهش ، ايجاد بستر مناسب براي بروز و ظهور خلاقيت ها ،ارتقاي سطح کيفي و کمي فعاليتهاي پژوهشي و در نهايت به کارگيري نتايج تحقيقات در فرآيند هاي توسعه صنعتي و اقتصادي کشور است.

از آنجاییکه پژوهش در تصمیم‌گیری‌ها به ویژه در سطح کلان نقش عمده‌ای دارد،از همین رو بسیاری از صاحب نظران، پژوهش را«حلقه مفقوده توسعه» یا «سنگ زیر بنای توسعه» می‌نامند.

 امروز ایران اسلامی با اتکا به پیشرفت‌های علمی مبتنی بر کار پژوهشی متخصصان، دانشمندان و دانش پژوهان جوان و متعهد خود توانسته است تا به الگویی ماندگار در بین کشورهای جهان اسلام در زمينه پژوهش و تحقيق تبدیل شود و در مسیر دستیابی به قله‌های افتخار همچنان به حرکت رو به پیشرفت خود ادامه دهد.

اینجانب هفته پژوهش و فناوري را به فعالان این عرصه ،انديشمندان گرانقدر و پژوهشگران جوان تبریک گفته و از پيشگاه احدیت تابش نور دانش، آگاهي و هدايت هميشگي را برای ساختن و آباداني کشور مقدس ایران آرزومندم.