FA | EN | RSS

یکشنبه, 31 تیر 1397

حضور مدیرکل و کارکنان میراث فرهنگی گیلان در آرامگاه میرزا کوچک ‌خان

مدیرکل و کارکنان اداره‌ کل میراث فرهنگی،صنایع‌دستی و گردشگری گیلان در سالروز شهادت میرزا کوچک‌خان جنگلی،مزار این بزرگ مرد استان را گلباران کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛صبح امروز مدیرکل و جمعی از کارکنان این اداره‌ کل با حضور در مراسم یادبود میرزاکوچک خان جنگلی با نثار گل بر مزار روحانی شهید میرزا کوچک‌خان جنگلی و شهدای به خاک آرمیده در سلیمانداراب شهرستان رشت با آرمان‌های شهدا تجدید بیعت نموده و یاد و خاطره آنها را گرامی داشتند.

رضا علیزاده در حاشیه این مراسم اظهار داشت: خاطره خوش حاکمیت نهضت جنگل، منشور و نامه های میرزاکوچک حاکی از آن است که این سردار بزرگ هدفی جز عدالت و اجرای احکام اسلامی نداشته است.

وی با اشاره به اینکه میرزاکوچک خان هویت فرهنگی استان است، بر ضرورت زنده نگهداشتن خاطرات آن بزرگ مرد تاکید کرد و با تصریح این حقیقت که سردار بزرگ آزادی خواه ایران، میرزا کوچک جنگلی با شکل گیری نهضت جنگل نامش را در تاریخ ایران بعنوان یکی از مفاخر و شخصيت‌هاي برجسته ميراث فرهنگي و معنوي ثبت نموده؛تلاش در حفظ این میراث ارزشمند را بر همگان واجب خواند.لازم بذکر است در مراسم امروز استاندار،نماینده ولی فقیه در استان،فرمانداران و مسئولان دستگاه های اجرایی گیلان حضور داشتند.