FA | EN | RSS

پنج شنبه, 29 شهریور 1397

رفع موانع سرمایه گذاری؛ لازمه بهره وری در های تولید اشتغال و اقتصاد گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع‌دستی و گردشگری گیلان رویکرد دولت تدبیر و امید را رونق بخش در حوزه اقتصادی کشور خواند و اذعان داشت:رفع موانع سرمایه گذاری؛چرخه های اقتصاد،تولید و اشتغال را به دنبال دارد و استان را به سمت خودکفایی سوق خواهد داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛روز گذشته رضا علیزاده در نشست با معاون سرمایه گذاری این اداره کل،کارشناسان این بخش و نیز اعضای چند تشکل گردشگری با اشاره به توانمندی های استان در ابعاد مختلف اظهار داشت:گیلان با داشتن پتاسیل های متعدد دارای فرصت ها و اولویت های سرمایه گذاری خوبی در بخش گردشگری است که این مهم موجبات جذب سرمایه گذاران خارجی به این استان را فراهم می آورد.

وی؛ رویکرد دولت تدبیر و امید را رونق بخش در حوزه اقتصادی کشور خواند و اذعان داشت:رفع موانع سرمایه گذاری؛چرخه های اقتصاد،تولید و اشتغال را به دنبال دارد و استان را به سمت خودکفایی سوق خواهد داد.

علیزاده بر حل موانع سرمایه گذاری در گیلان اشاره کرد و خواستار رفع مشکلات موجود تا رسیدن به بالندگی اقتصادی شد.

وی با اشاره به اینکه امروزه اشتغال از بزرگترین معضلات جامعه بویژه در بین نسل جوان محسوب می شود، تصریح کرد:رونق صنعت گردشگری بسیاری از جوانان گیلانی را از کنج خانه ها بیرون آورده و روانه بازار کار می کند.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع‌دستی و گردشگری گیلان بر ضرورت تکمیل و توسعه طرح های سرمایه گذاری حوزه گردشگری تاکید کرد و افزود:تاکید بر حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران بیان داشت: حمایت و پشتیبانی از بخش خصوصی برای راه اندازی صنایع کوچک و بزرگ امری ضروری است.