FA | EN | RSS

یکشنبه, 31 تیر 1397

زنگ گردشگری در هنرستان هتلداری و گردشگری آگه رشت نواخته شد

همزمان با روز جهانی جهانگردی زنگ هنرستان هتلداری و گردشگری آگه توسط مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان به صدا درآمد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان،صبح امروز همزمان با روز جهانی جهانگردی مدیرکل و معاونین ایشان در هنرستان هتلداری و گردشگری آگه حضور یافتند و بصورت نمادین بر زنگ این آموزشگاه نواختند.

رضا علیزاده با تبریک روز جهانی جهانگردی به آموزگاران و دانش آموزان هنرستان هتلداری و گردشگری آگه،بر نقش آموزش تخصص های مرتبط با صنعت گردشگری به نوجوانان و جوانان اشاره نمود و اظهار داشت:تحول در صنعت گردشگری و گام نهادن در مسیر توسعه این صنعت نیازمند آموزش نیروی انسانی کارآمد می باشد.

وی با بیان اینکه همسو شدن با مباحث توسعه زیرساختی و سخت افزاری لازمه رونق صنعت نوین گردشگری است، افزایش شمار تاسیسات گردشگری و مراکز خدماتی مرتبط با این حوزه را بدون حضور افرادی متخصص و تحصیل کرده دشوار خواند و افزود:خوشبختانه بهره گیری از فارغ التحصیلان رشته های گردشگری و هتلداری در واحدهای تحت نظارت اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان روند رو به رشدی را دنبال می کند.

این مسئول تصریح نمود:دانش آموختگان مقطع دبیرستان در رشته های گردشگری و هتلداری با ورود به مراکز آموزش عالی و تحصیل در رشته های تخصصی خود ، عنصری اثرگذار در تحول صنعت گردشگری ایجاد می نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان به برگزاری دوره های متعدد در حوزه گردشگری طی سالهای اخیر اشاره نمود و بیان داشت:خوشبختانه اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان با همکاری موسسات آموزشی معتبر اقدام به آموزش نیروی انسانی فعال در صنعت گردشگری نموده که ماحصل این فعالیت و اثرات مثبت آن در بخش گردشگری استان گیلان به چشم می خورد.

این مسئول بر ضرورت بهره گیری از فناوری های نوین در بخش آموزش مطالب مرتبط با گردشگری و هتلداری تاکید کرد و اذعان داشت:امروز تلاش برای نزدیک شدن به استانداردها و رعایت حقوق شهروندی باید در تمامی ابعاد گردشگری به ویژه در زمینه خوراک مورد توجه قرار گیرد.

وی توجه به عناصر طبیعی و کشاورزی خاص استان گیلان را یک ضرورت برای علاقمندان به هنر آشپزی خواند و یادآور شد:گیلان در این زمینه توفیقات زیادی دارد زیرا گردشگرانی که این استان را بعنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند به دلیل ظاهر زیبا،طعم متفاوت و مواد اولیه طبیعی نسبت به سفارش غذاهای محلی گیلان اقدام می نمایند و علاوه بر لذت از سفر برای خود،رونق اقتصادی و اشتغال را برای استان به ارمغان می آورند.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان در پایان امنیت و آرامش امروز ایران اسلامی را حاصل تلاش شهدا و ایثارگران دفاع مقدس خواند و بر ضرورت حراست از داشته های این دیار که میراث فرهنگی و معنوی آن بزرگمردان است، تاکید نمود.