FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

رضا علیزاده گفت: با برگزاری متداول جشنواره های محلی می توان در راستای جذب گردشگران به شهرستان فعالیت نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان، دومین جشنواره بهار نارنج با حضور مسئولان در شهرستان لنگرود برگزار شد.

 

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان در مراسم جشنواره بهار نارنج در کومله شهرستان لنگرود گفت : جشنواره بهار نارنج برای دومین سال پیاپی دراین شهرستان برگزار می شود.

علیزاده با بیان اینکه این جشنواره با حضور چشم گیر مردم از سراسر استان برگزار شده است، افزود : هدف از برگزاری این جشنواره معرفی بهارنارنج و خاصیت های فراوان آن است که متاسفانه مردم با این نعمت موهبت الهی آشنایی لازم و کافی ندارند.

وی گفت : لنگرود با وجود ساحل زیبای چمخاله و مناظر طبیعی کوهپایه ای دارای ظرفیت فراوانی برای جذب گردشگران است و با برگزاری متداول جشنواره های محلی میتوان در راستای جذب گردشگران به شهرستان و استان گیلان فعالیت نمود و باید برای این امر مهم برنامه ریزی مناسبی انجام داد تا مهمانان رغبت بیشتری برای گردشگری داشته باشند.

شایان ذکر است تهیه مربای بهار نارنج، پخت آش محلی، عرق‌گیری بهار نارنج، تهیه و پخت شیرینی مخصوص لنگرود و همچنین اجرای برنامه های فرهنگی نظیر موسیقی محلی،مراسم آیینی شکرگزاری و... از جمله برنامه‌های جشنواره مذکور بوده است.

بهار نارنج دارای خواص دارویی بوده و در تقویت معده بسیار مؤثر است و تپش نامنظم قلب، تشویش و اضطراب را از بین می‌برد و همچنین برای کنترل تشنج‌ها و حمله قلبی مؤثر بوده و اشتهاآور و ضدسرفه است.