FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

پیام مدیرکل میراث فرهنگی گیلان به مناسبت روز جهانی جهانگردی

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان به مناسبت روز جهانی جهانگردی پیامی صادر نمود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛متن این بیانیه بدین شرح است:

جهانگرد را در جهان تاختن                                        خوش آید سفر در سفر ساختن«نظامی»

پنجممهرماه(27سپتامبر)روز جهانی جهانگردی و مهمترین روز سالنامه فعالان این عرصه در سطح جهانی است.در ایران نیز توجه به جهانگردی و صنعت گردشگری در حال افزایش بوده و مسئولان و تصمیم گیران در تمامی نقاط جهان به این نتیجه می رسند که امروزه دیگر گردشگری سودآور ترین صنعت در عرصه جهانی به شمار می آید.

هم اکنون ایران اسلامی از نظر برخورداري از جاذبه‌هاي متنوع گردشگري،جاذبه‌هاي طبيعي و تاریخی در جایگاهی ممتاز قرار دارد و توانسته در يكي دو دهه اخير با ورود به وادي گردشگري و توريسم درآمد ارزي هنگفتی داشته باشند.

در این بین گیلان از دیرباز تا کنون به دلیل برخورداری از ميراث فرهنگي غنی،طبیعتی بکر،زیبا و داشتن مردمي خونگرم توانسته به قطب بزرگ گردشگری تبدیل شود و گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را به سمت خود جذب نماید.

برخورداری از عناصر فرهنگی تاریخ ساز و ابنیه و محوطه های تاریخی بی نظیر گردشگری گیلان را تحت الشعاع خود قرار داده؛تا آنجا که امروز این استان در صنعت جهانگردی و توریسم قد علم نموده است.

اینک در روزی که نامش مزین به روز جهانی جهانگردی شده،ضمن تبریک به فعالان این حوزه،از علاقمندان به صنعت گردشگری دعوت می شود تا از استان سرسبز گیلان و جاذبه های بی نظیر آن دیدن نمایند و سفیر فرهنگی این دیار در جای جای ایران و جهان شوند.