FA | EN | RSS

پنج شنبه, 28 تیر 1397

قائم مقام وزیر کشور: دولت از سرمایه گذاری ها برای استفاده از ظرفیت سواحل گیلان حمایت می کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان مرتضی میرباقری عصر چهارشنبه در نشست ساماندهی سواحل و مناطق گردشگری گیلان با بیان اینکه منطقه شمال ، منطقه ای راهبردی و ظرفیت ملی برای نظام اسلامی است، افزود: دولت به این ظرفیت و سرمایه عظیم، به صورت ملی می نگرد از این رو، باید ملی نیز مدیریت شود.

وی با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت های گردشگری منطقه شمال، نرخ بالای بیکاری را در گیلان غیرقابل قبول دانست و اظهار کرد: نهادهای مردمی همچون شوراهای اسلامی شهر و شهرداری ها و بخش خصوصی نیز باید برای استفاده بهینه از این پتانسیل ها مشارکت کنند.

قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی با بیان این که سالانه حدود 24 تا 25 میلیون نفر وارد مناطق شمالی اعم از استان های مازندان، گیلان و گلستان می شوند؛ گفت: این مناطق به واسطه وجود مواهب الهی، جزو نقاطی هستند که گردشگران با مقایسه آنها با دیگر مناطق گردشگری دنیا، با توجه به امکانات و ارایه خدمات نمره می دهند.

وی دسترسی گردشگران به اینترنت و فناوری های نوین را امری ضروری خواند و ادامه داد: زمانیکه ما از مردم توقع داریم، باید خود نیز انتظارات و خواسته های آنان را برآورده کنیم.

میرباقری فاصله کنونی ارائه خدمات به مردم را با نقطه مطلوب دارای فاصله دانست و بر ضرورت بهره گیری از تمامی امکانات برای نیل به مطلوب تاکید کرد.

وی در ادامه سخنانش؛ خواستار تنظیم و تدوین پیوست فرهنگی برای تمامی طرح ها شد و گفت: هر طرحی که پیوست فرهنگی نداشته باشد، مشکلاتی را در جامعه ایجاد می کند بر این اساس دولت باید توقعات مردم را برآورده کند و در این صورت است که مردم نیز خود مسائل فرهنگی را رعایت می کنند.
میرباقری ادامه داد: دولت در عین حال سرمایه و امکانات لازم را برای اجرای این مهم در اختیار استان ها قرار می دهد.
وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: دولت بر اساس دیدگاه مورد پذیرش مردم ایران و با رهنمودها و تائیدات مقام معظم رهبری حرکت می کند.
میرباقری افزود: باید با تدبیر و شایستگی اوضاع مردم را سامان دهیم و با کاهش فشارها، فضای آرامش را در کشور ایجاد کنیم.
وی بر لزوم بهره گیری از فضاهای معنوی همچون امام زادگان تاکید و اضافه کرد: میلیون ها نفر با رفتن به این اماکن مقدسه، نابسامانی های روحی و روانی خود را سامان می دهند.

قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی طرح جامع نظام سلامت که از نیمه اردیبهشت ماه در کشور اجرایی شده را از جمله طرح هایی عنوان کرد که دولت تدبیر و امید برای فراهم کردن زمینه آرامش برای مردم آن را به مرحله اجرا گذاشته شده است