FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

بالابردن مسئولیت پذیری در کارکنان، زیرساختی برای ترویج امر به معروف

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان بالابردن مسئولیت پذیری در کارکنان را زیرساخت و زیر بنای امر به معروف خواند و گفت:در صورت تحقق این امر با کاهش معضلات و منکرات در نظام اداری مواجه خواهیم شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان ؛رضا علیزاده با گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر،این فریضه ارزشمند را میراثی معنوی قلمداد نمود که ترویج آن تلاشی در جهت تعالی فرهنگیست.

وی با بیان جایگاه ویژه امر به معروف و نهی از منکر در قرآن،روایات و متون دینی اظهار داشت:این فریضه مهم اسلامی و اجتماعی که در آیات متعدد قرآن مورد تاکید قرار گرفته یک نظارت عمومی و همگانی برای عموم مردم در مجموعه کشورهای اسلامی محسوب می شود.

علیزاده با تأکید بر اینکه باید از طریق آموزش، وظیفه قانونی افراد در خصوص این فریضه مهم را اشاعه بخشید،پرهیز از خشونت در امر به معروف را خاطر نشان ساخت و افزود:باید تلاش کنیم تا این فریضه جایگاه خود را پیدا کند و در جامعه تبدیل به رفتار اجتماعی شود.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان با تأکید بر اینکه در برنامه های این اداره کل فرهنگ سازی، الگو سازی،رفتارسازی و جذاب سازی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر مورد توجه قرار گرفته است، افزود: زیرساخت و زیر بنای امر به معروف بالابردن مسئولیت پذیری در کارکنان است  و در صورت تحقق این امر با کاهش معضلات و منکرات در نظام اداری مواجه خواهیم شد.

این مسئول تقدیر از اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان بعنوان دستگاه برتر در زمینه امر به معروف و نهی از منکر را جلوه ای از تلاش های صورت گرفته در این اداره کل برای ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر خواند و خاطرنشان کرد:امر به معروف و نهی از منکر راهکاری برای افزایش بهره وری در ادارات و دستگاهها محسوب می شود و نیروهای انسانی ادارات ظرفیت های مهم و تاثیرگذاری برای ترویج این مهم خواهند بود.