FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

بازدید مدیرکل دیوان محاسبات گیلان از پروژه های درحال اجرا میراث فرهنگی استان

مدیر کل دیوان محاسبات گیلان به همراه مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان از پروژه های درحال اجرای میراث فرهنگی بازدید کردند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛صبح امروز ایوب احمدی مدیرکل دیوان محاسبات گیلان به همراه رضا علیزاده و معاونین ایشان از موزه میراث روستایی استان بازدید کردند.

در این دیدار نحوه ساخت و تجهیز خانه مشاهیر در موزه میراث روستایی گیلان مورد بررسی قرار گرفت.

رضا علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به نقش مشاهیر در توسعه فرهنگ و هنر یک سرزمین اظهار داشت:ساخت و تجهیز خانه مشاهیر در موزه میراث روستایی گامی در جهت پاسداشت داشته های ارزشمند معنوی است.

وی؛تلفیق معماری بومی و مدرن را از خصوصیات مثبت در ساخت این بنا خواند و افزود:بنای مذکور با مساحت 365مترمربع در3طبقه مامنی برای نمایش مشاهیر و افتخارات خواهد بود.

در ادامه ایوب احمدی مدیرکل دیوان محاسبات گیلان،موزه میراث روستایی را فخر استان قلمداد کرد و بیان داشت:حوزه گردشگری گیلان نیازمند بسترسازی و ایجاد تاسیسات جدید است تا رونق اقتصادی را فراهم آورد.

وی تلاش میراث فرهنگی گیلان در جهت ایجاد توسعه پایدار گردشگری را شایسته تقدیر خواند و بیان داشت:همگرایی و تعامل لازمه پیشرفت و تعالی استان در ابعاد مختلف است.

بازدید از هتل ایران و ساختمان پست در میدان شهرداری رشت بخش دیگری از این بازدید بود.