FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

افزایش ظرفیت اقامت و پذیرایی در بندر انزلی

در آخرین روز از هفته دولت چند واحد پذیرایی و اقامتی در شهرستان بندر انزلی افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛در آخرین روز از هفته گردشگری با حضور نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی،فرماندار این شهرستان و جمعی از مسئولان،هتل آپارتمان پرنیان با سرمایه گذاری 9میلیارد ریال افتتاح شد.

خسته بند در حاشیه افتتاح این پروژه با ابراز خرسندی از افزایش ظرفیت اقامت در بندر انزلی،از این شهرستان بعنوان مقاصد اول گردشگرانی که به گیلان سفر می کنند یاد کرد و افزود:آنچه که گردشگری را توسعه می بخشد تعالی بخشی به عناصر سفر است.

وی؛تبدیل شدن به قطب بزرگ گردشگری را آینده ای نزدیک برای گیلان خواندو گفت:این استان در سالهای اخیر در حوزه گردشگری خوش درخشیده است.

این مسئول ساماندهی واحدهای اقامتی را یک ضرورت در حوزه جذب توریست معرفی نمود و تصریح کرد:رقابت افزایی در افزایش سرانه گردشگری امری اساسی است که باید مورد توجه مسئولان این صنعت قرار گیرد.

رضا علیزاده مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان نیز در این مراسم اظهار داشت:شهرستان بندر انزلی از موقعیت ممتازی در گردشگری برخوردار است و به همین جهت ضرورت دارد تا پروژه های سرمایه گذاری بیشتری در حوزه اقامت و پذیرایی به انجام رسد.

وی با اشاره به افتتاح 5 پروژه اقامتی و گردشگری در آخرین روز از هفته دولت در انزلی اذعان کرد:تعداد پروژه هایی که امروز در این شهرستان افتتاح شد با حجم سرمایه گذاری بیش از ده میلیارد تومان بوده که در حدود 100 میلیون تومان از این مبلغ توسط بانکها تحت عنوان تسهیلات تامین گردید.

علیزاده با بیان اینکه با افتتاح پروژه های مذکور رقم قابل توجهی به ظرفیت اقامتی شهرستان بندر انزلی اضافه شده ،تصریح کرد:با بهره برداری از این واحدها قریب به 100نفر به اشتغال پایدار دست یافتند.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان سرمایه گذاران بخش خصوصی را عناصر حیات بخش صنعت گردشگری قلمداد نمود و افزود:باید تلاش شود تا با روان سازی نظام اداری و رفع بروکراسی ها انگیزه برای سرمایه گذاری را افزایش داده و تعالی و توسعه کشور از طریق رونق گردشگری را رقم زنیم.

افتتاح مهانپذیر دیاکو با سرمایه گذاری11میلیارد ریال،هتل آپارتمان مارینا با سرمایه گذاری 10میلیارد و پانصد میلیون ریال،تالار و رستوران ایران زمین با سرمایه گذاری 40میلیارد،مجتمع گلها با حجم سرمایه گذاری 38میلیارد ریال از دیگر طرح های گردشگری مورد افتتاح بندر انزلی در روز جاری بود.