FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

افتتاح فاز جدید در دهکده گردشگری حیران آستارا

در پنجمین روز از هفته دولت فاز تفریحی دهکده گردشگری حیران شهرستان آستارا با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری و مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان به بهره برداری رسید.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛عصر امروز همزمان با پنجمین روز از هفته دولت فاز تفریحی دهکده گردشگری حیران شهرستان آستارا با حضور محمدحسین اصغریان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری و جمعی از مسئولان به بهره برداری رسید.

علیزاده در مراسم افتتاح این طرح گردشگری احداث مجموعه های گردشگری چند منظوره را تامین کننده تمام نیازهای بین راهی گردشگران خواند و با اشاره به ظرفیت توریستی و گردشگری آستارا تصریح نمود:نگاه میراث فرهنگی توسعه مناطق گردشگری با محوریت حمایت از سرمایه گذار است و مرحله پساتحریم فرصتی مغتنم جهت بهره گیری از ظرفیت سرمایه گذاران خارجی را فراهم می آورد.

این مسئول با اشاره به ایجاد حاشیه امن برای سرمایه گذاران افزود:دولت مصمم به فراهم کردن زمینه های لازم برای توسعه گردشگری و حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان با تقدیر از حمایت های استاندار گیلان از سرمایه گذاران حوزه گردشگری، خواستار هم افزایی سایر دستگاه ها در جهت اعتلای این صنعت از طریق حمایت از بخش خصوصی شد.

در ادامه محمدحسین اصغریان معاون توسعه منابع انسانی استانداری گیلان روند توسعه گردشگری در استان را ممتاز خواند و افزود:آنچه که موجب رشد اقتصادی و روند مثبت در اشتغالزایی استان می شود،توجه به طرح های گردشگریست.

وی، فراهم نمودن زیرساختهای این صنعت را از ضرورت های اقتصادی استان قلمداد کرد و با اشاره به ظرفیت های گیلان و تمایل بخش خصوصی به فعالیت در استان،از تلاش دولت برای تسهیل در روند اجرای فعالیت های گردشگری خبر داد.