FA | EN | RSS

پنج شنبه, 29 شهریور 1397

لزوم توجه به جلوه های عفاف و حجاب در اماکن گردشگری و توریستی گیلان

مدیرکل میراث‌فرهنگی،صنایع‌دستی و گردشگری گیلان با اشاره به گردشگرپذیر بودن استان،توجه به جلوه های عفاف و حجاب در اماکن گردشگری و توریستی را یک اصل مهم دانست که جوامع محلی را درگیر می نماید.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی،صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان؛رضا علیزاده با اشاره به جایگاه خانواده در نظام اسلامی،این نهاد را از مهمترین و اصلی ترین نهادها در تمامی جوامع خواند و گفت:این موضوع آنقدر حایز اهمیت است که قرآن به آن اشاره و تاکید ویژه داشته است.

وی عفاف و حجاب را حریم امن یک خانواده اسلامی ایرانی قلمداد کرد و اذعان داشت:در جوامع اسلامی مسئله حجاب و عفت صرفا برای زنان بسنده نمی شود بلکه مردان هم باید برای این امر مهم اهمیت قائل باشند.

علیزاده با بیان اینکه اعتماد زمانی رخ می دهد که همه در مقابل هم عفیف باشند، افزود:حجاب نماد ظاهر است و عفاف از اعتماد نشات می گیرد و زمانی که در کنار هم قرار می گیرند رفتارهای دینی شکل خواهد گرفت.

این مسئول مهمترین تمرکز را بر روی رفتارهای دینی دانست و بیان داشت:رفتارهای دینی باعث شکل گرفتن شخصیت در افراد هستند.

وی با بیان اینکه تنها راه دور بودن از این آسیب ها متوسل شدن به تاکیدات دینی است،خاطرنشان کرد:حجاب نوعی جهاد به شمار می آید و اجر و منزلت افراد را ارتفاع می بخشد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان ،عفاف و حجاب را بخش اعظم حقوق شهروندی معرفی کرد و افزود: حقوق شهروندی همواره نیازمند اجرا و بهبود کیفیت در اجراست.

علیزاده؛ تحقق و نهادینه سازی ارکان حقوق شهروندی به ویژه عفاف و حجاب در دستگاه های اجرایی را نیازمند تلاشی جمعی دانست و بر لزوم بکارگیری تریبون های سنتی جامعه در نهادینه شدن حقوق شهروندی و اطلاع مردم از حقوق و تکالیف خود تاکید کرد.

این مسئول در پایان با اشاره به گردشگرپذیر بودن استان گیلان،توجه به جلوه های عفاف و حجاب در اماکن گردشگری و توریستی را یک اصل مهم دانست که با مقوله فرهنگ و اصالت آمیخته و جوامع محلی را درگیر می نماید.