FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

تقدیر از شرکت کنندگان ختم جمعی قرآن مجید

طی مراسمی از شرکت کنندگان ختم جمعی قرآن اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان تقدیر شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان،پیش از ظهر امروز مراسم تقدیر از تعدادی از کارکنان این اداره کل به جهت شرکت در ختم جمعی قرآن کریم برگزار شد.

در این دوره از ختم قرآن که برای ششمین سال پیاپی به همت امور فرهنگی این اداره برگزار شد،قریب 50 نفر از کارکنان و خانواده هایشان 5 دور کلام وحی را در ماه رمضان امسال تلاوت نمودند.

حجت الاسلام والمسلین جعفر عابدین نژاد مشاورعالی مدیرکل پس از قرائت آیه ختم قران کریم،با تقدیر از شرکت کنندگان در رویداد فرهنگی مذهبی تلاوت جمعی قران مجید،ماه رمضان را دریچه رحمت خداوند و بابی برای تزکیه نفس دانست.

وی،روزه داری را گامی در جهت معرفت افزایی خواند و افزود:معرفت و شناخت حقیقی زندگی هدف اصلی خلقت انسان است.

این مسئول،وحدت و اتفاق امت را در گرو بهره گیری و فهم صحیح آیات الهی دانست و گفت:فاصله گرفتن از قرآن و دستورات سازنده آن موجبات تفرقه امت اسلامی را به بار می نشاند.

عابدین نژاد با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی توجه به قرآن کریم بیشتر شده، بر ضرورت تلاوت نمودن و درک بطن این کلام آسمانی تاکید کرد.

وی افزود:سیر تحولات تاریخ اسلام نشان می دهد که نه تنها مفاهیم قران مورد توجه ادیان قرار نگرفته،بلکه بی اخلاقی ها و بسیاری ستیزه جویی ها  ثمره عدم توجه به مفاهیم قران بوده است.

مشاورعالی مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان به ثواب تلاوت آیات قران در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و تصریح کرد:نجات جامعه بشری و پاسخ به روزمرگی ها در متن قران امده،لذا باید تلاش نماییم تا در جهت نیل به آرمانهای الهی و اتصال به ریسمان الهی به کلام الله مجید توسل جوییم.