FA | EN | RSS

دوشنبه, 25 تیر 1397

تاکید فرماندار آستارا برای برندسازی گلیم و قالی این شهرستان

فرماندار شهرستان آستارا خواستار برند شدن صنایع‌دستی این شهرستان از جمله گلیم و قالی شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان،یونس رنجکش در نشست تخصصی استاندارد سازی محصولات صنایع دستی به مناسبت روز جهانی صنایع دستی اظهار داشت:ارزشمندی کار صنعتگران در تولید صنایع دستی احیای هویت ملی ، توجه به خاستگاه فرهنگی است که شناخت هویت ملی موجب تحقق این مهم می شود.

وی قرار گرفتن صنایع دستی در سبد خرید خانوار را نیازمند تدوین سیاست های راهبردی خواند و گفت:باید ضمن تولید صنایه دستی، زمینه فروش آن از طریق ایجاد تنوع،قیمت گذاری مناسب،استاندارد سازی محصولات وبرند سازی را فراهم نمود.

وی بر ضرورت برند سازی اقلام صنایع دستی آستارا به ویژه قالی و گلیم تاکید کرد و افزود:برای مشخص شدن هویت محصولات تولیدی صنایع دستی شهرستان باید نام تجاری داشته باشند.

وی ادامه داد:این شهرستان باید با صنایع دستی خودش شناخته شود و آستارا دارای جاذبه های متنوعی است که یک بخش آن گردشگری و صنایع دستی می باشد که باید به خوبی از آن در جذب گردشگر استفاده کنیم.

رنجکش؛ جایگزین کردن تولیدات داخلی برای اقلام و محصولات خارجی را اقدامی اثرگذار قلمداد کرد و تصریح کرد:شعار اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال فرصت برای احیای صنایع دستی و همچنین کمک به اشتغال در این حوزه را فراهم می آورد.

فرماندارآستارا افزود:تلاش برای احیای بازار محصولات داخلی با توجه به ظرفیت های این شهرستان در اولویت های اقتصادی،فرهنگی و اجتماعیست که در برنامه ریزی های صورت گرفته در دولت تدبیر و امید به آن پرداخته می شود.

رنجکش توجه به خاستگاه مشتریان و ذائقه آنان در قرار گرفتن کالای ایرانی در سبد هزینه خانواده ها را یک ضرورت دانست که باید با آموزش و مهارت آموزی های کافی توسط صاحبان صنایع وحرفه ها اجرایی شود.

وی گفت:تمام تلاش های دولت در مسیر ایجاد فضای مناسب کسب و کار و رونق بخشی به اقتصاد داخلی است و بر این اساس حمایت هایی نیز انجام داده است.