FA | EN | RSS

پنج شنبه, 28 تیر 1397

مراسم تجلیل و تقدیر از بانوان اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در موزه میراث روستایی برگزار شد.

 

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل ،در این مراسم که با حضور مدیر کل،معاونین و بانوان اداره کل برگزار شد،رضا علیزاده مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری با تشریح ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه (س) اهمیت پرداختن به ویژگیهای شخصیتی این بانوی بزرگوار اسلام و تاسی از ایشان را یادآور شدند.

علیزاده با برشمردن شاخص های مهم شخصیتی حضرت فاطمه (س) گفت:ایمان و اعتقاد راسخ ،پاکدامنی،نجابت و  وفاداری،صبر ، شکیبایی و بردباری،مظلومیت و مقاومت جزء ویژگیهای شخصیتی حضرت فاطمه (س) بوده و بانوان ایرانی با پیروی از منش و روش آن بزرگوار در طول تاریخ بهره جستند.

وی گفت:در طول تاریخ ایران، این کشورشرایط سختی را تجربه کرده است.زنان ایرانی با استقامت و پایداری در همه ی بزنگاههای تاریخی سربلند بوده اند.

علیزاده در خصوص حضور زنان در عرصه ی انقلاب گفت:با نگاهی به رژیم طاغوت از زن به عنوان یک ابزار نگاه شده است.زنان ایرانی نقش مهمی را برای برکندن بنیان رژیم منحوس پهلوی به انجام رسانده و در پیروزی انقلاب هم نقش بسزایی داشته اند.

علیزاده در خصوص وظایف سنگینی که بر دوش بانوان ایرانی در طول 8 سال دفاع مقدس داشته اند بیان کرد:حمایت و پشتیبانی بانوان ایرانی مهمترین دلگرمی برای رزمندگان اسلام در طول 8 سال دفاع مقدس بوده است.بسیاری از بانوان ایرانی،پدران ،همسران و برادران خود را در طول جنگ تقدیم به اسلام و ایران نمودند و صبورانه شرایط سختی را تحمل کردند.

این مسئول میراث فرهنگی استان گفت:خوشبختانه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نقش پذیری زنان در عرصه های مختلف برجسته بوده است.هم در زمینه ی اتقاء سطح تحصیلی و علمی موقعیت بسیار خوبی به خود اختصاص داده اند و هم مسئولیت پذیری و اشتغال آنان بسیار ملموس بوده است.

وی گفت:زنان ایرانی با درک تحکیم خانواده و تربیت انسانهای بزرگ برای کشور عزیزمان نقش خود را به درستی ایفا کرده اند و این نشان می دهد،همچنان کانون خانواده به محوریت زنان در ایران تعبیر می شود.

علیزاده ابراز امیدواری کرد ،با برنامه ریزی دقیق تر حقوق مسلم بانوان همکاراین اداره کل نادیده گرفته نشود و با ایجاد فرصت های مناسب شغلی،مدیریتی و نیز رفاهی به همکاران توجه ویژه ای  صورت گیرد.

در پایان این مراسم ضمن اهدای هدیه به بانوان این اداره کل از سوی مدیر کل میراث فرهنگی،صایع دستی و گردشگری گیلان ،هدایایی نیز به زنان کارآفرین اهداء شد.