FA | EN | RSS

شنبه, 02 تیر 1397

بازدید نماینده مردم رشت از دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی صبح امروز با حضور در محل ستاد اجرايي هماهنگي خدمات سفر استان از نحوه اجرای خدمات در اين ستاد بازديد و از زحمات اين تلاشگران قدرداني كرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛غلامعلی جعفرزاده صبح امروز با حضور در دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان ، از نحوه اجرای خدمات در اين ستاد بازديد و از زحمات اين تلاشگران قدرداني كرد.

وي؛ فراهم كردن فضاي مناسب و ارائه خدمات جهت حضور مسافران در استان را رسالت فعالان حوزه سفر گیلان دانست و افزود: حضور مسافر موجبات بهبود اشتغال و اقتصاد مردم استان را فراهم خواهد كرد كه بايد از اين فرصت بهره مند شویم .

جعفرزاده نامگذاری سالجاری از سوی مقام معظم رهبری بنام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال را سرلوحه فعالیت های اجرایی در سال جدید قلمداد کرد و گفت: توسعه زیر ساخت های گردشگری با مشارکت بخش خصوصی در استان در جهت افزایش تولید و ایجاد اشتغال یک ضرورت است.

این مسئول بر لزوم توانمندسازی پتانسیل های موجود در مناطق گردشگری و روستاهای بکر تاکید و خاطرنشان کرد: با تحقق این امر می توان در راستای بهبود زیرساخت ها و در نهایت جلب مشارکت سرمایه گذاران گام برداشت.

جعفرزاده ؛ زیبایی منحصر به فرد گیلان و کمک به شناسایی جاذبه های گیلان را اصلی مهم در ترویح انواع گردشگری خواند و گفت: بايد فضاي استان به گونه اي شود تا با رشد امكانات اقامتي موجبات پويايي اقتصاد و اشتغال استان مهيا گردد .

وی همچنین از نمایشگاه صنایع دستی واقع در ورودی رشت دیدن کرد و با اشاره به نقش هنرمندان صنایع دستی در توسعه فرهنگی؛ از تولیدات سنتی و بومی استان بعنوان عاملی برای رفع معضل بیکاری یاد کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موفقیت در اجرای طرح روستای بدون بیکار و طرح های بومگردی در چندنقطه از استان؛  روند رو به رشد گردشگری در گیلان را مرهون تلاش مسئولان استانی در حوزه سفر دانست و بیان داشت: معرفی مقاصد جدید گردشگری و نیز توسعه بوگردی در گیلان باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

بازدید از مراکز اطلاع رسانی گردشگر واقع در پیاده راه فرهنگی رشت و نیز بازدید از نمایشگاه صنایع دستی که به مناسبت نوروز در هتل ایران دایر شده؛ از دیگر بخش های بازدید نیم روزی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بود.

 

رضا علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان نیز در حاشیه این بازدید با اشاره به نقش صنایع دستی در درآمدزایی و توسعه‌ی اقتصادی گیلان اظهار نمود: گیلان در زمینه‌ی هنرهای سنتی و صنایع دستی استانی پیشتاز است و هنرمندان آن دارای آوازه‌ ای دیرینه هستند.