FA | EN | RSS

جمعه, 07 ارديبهشت 1397

سال96 ؛ سالی متفاوت در رونق افزایی صنعت گردشگری گیلان

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به عزم جدی مدیران استانی برای توسعه گردشگری گیلان، سال96 را سالی متفاوت در توسعه این صنعت خواند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛  پیش از ظهر امروز رضا علیزاده در دیدار با سخنگوی دولت با تبریک نوروز به ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در ستاد اجرایی خدمات سفر استان پرداخت و از آمادگی استان برای میزبانی منحصر بفرد از گردشگران نوروزی خبر داد.

وی با بیان اینکه از ماههای گذشته نشست های تعاملی بسیاری با دستگاه های عضو ستاد خدمات سفر استان برگزار و تکالیف آنها به همراه احکام ابلاغ گردیده، به فراهم نمودن امکانات لازم برای تسهیل سفر برای هموطنانی که گیلان را مقصد سفر خود انتخاب نمودند اشاره نمود و گفت: هم افزایی مطلوبی در استان برای تحقق شعار نوروزی متفاوت به چشم می خورد.

علیزاده افزایش ورود گردشگران به گیلان از مبادی زمینی را مورد بحث قرار داد و گفت: رشد 35 درصدی در این بخش نسبت به مشابه سال گذشته بسیار خوشحال کننده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان همچنین بیان کرد: بر اساس گزارش و آمار ارائه شده از26 اسفند تا 2فروردین، بیش از سی و یک هزار نفر از موزه ها و بناهای تاریخی استان بازدید کردند که این رقم 95/39 درصد افزایش را نشان می دهد.

علیزاده به نامگذاری سال جدید از سوی استاندار مبنی بر توسعه گردشگری اشاره نمود و اذعان کرد: در سال جدید تلاش می شود تا از فرصت‌های موجود برای افزایش بهره وری در حوزه گردشگری استفاده نماییم.

مدیرمیراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان اضافه کرد: با توجه به سیاست های دولت یازدهم مبنی بر تعامل مثبت با تمام کشورها و ملتهای دنیا، رشد و جرقه ای در بخش گردشگری ایجاد شده؛ لذا با فراهم ساختن بسترهای تبلیغی و معرفی داشته های ارزشمند گیلان می توان موفقیت بزرگی را کسب نمود.

وی با بیان اینکه یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی استفاده از تمام ظرفیت های دولتی و مردمی در راستای مقاوم سازی اقتصاد کشور است، به جایگاه صنایع دستی در افزایش تولید ناخالص ملی اشاره نمود و افزود: در حال حاضر بسیاری از کشورهای پیشرفته و درحال‌توسعه به مقوله صنایع دستی نگاه ویژه ای دارند و با برنامه ریزی صحیح در این حوزه توانسته اند ارزآوری و درآمد سرانه بالایی را نصیب خود کنند.

این مسئول؛ توسعه و پیشرفت در صادرات صنایع دستی را مرهون همت و تلاش هنرمندان این رشته خواند و یادآور شد: اقدام و عمل با نگاهی نافذ بر تحقق اقتصاد مقاومتی را می طلبد.

علیزاده،رفع مشکلات معیشتی بومیان و اشتغالزایی برای جوانان استان را در گرو توسعه گردشگری دانست و گفت:بهره گیری از توان طبیعی استان و توسعه پایدار اقتصادی با سرمایه گذاری در صنعت گردشگری محقق می گردد.

این مسئول با تاکید بر عزم جدی مسئولان دستگاه های اجرایی گیلان برای آبادانی و توسعه پایدار اقتصادی استان،از تکمیل پروژه های نیمه تمام سرمایه گذاری در سالجاری خبر داد و اظهار امیدواری کرد که سال96 سالی متفاوت در صنعت گردشگری گیلان است.