FA | EN | RSS

جمعه, 07 ارديبهشت 1397

بازدید ناظر عالی ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور از گیلان

دکتر طالبیان با سفر به گیلان نحوه خدمات رسانی ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان را مطلوب ارزیابی کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، دکترحسن طالبیان عصر امروز با سفر به گیلان از نحوه ی خدمات رسانی به گردشگران در این استان بازدید کرد.

وی با  مطلوب ارزیابی کردن ابراز خرسندی از حسن اجرای فعالیتهای ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان از جمله برپایی چادرهای اطلاع رسانی و راهنمای گردشگری ، این استان را مقصد اصلی گردشگران داخلی و خارجی بسیاری خواند و گفت: برخورداری این استان از مواهب طبیعی و اقلیمی منحصر به فرد زمینه توسعه گردشگری در این استان را فراهم نموده است.

طالبیان با بیان اینکه گیلان طی سالهای اخیر در جذب و خدمات رسانی به گردشگران ممتاز عمل نموده ، معرفی پتانسیل های موجود در استان را در قالب مقوله هنر مهم قلمداد کرد و افزود: حراست و حفظ ابنیه تاریخی در گرو فرهنگ سازیست که تحقق این مهم مطالعات جدید و علمی را می طلبد.

این مسئول معرفی داشته های گیلان را موجب جذب حداکثری گردشگران خواند و گفت: صنایع دستی گیلان و نیز آئین های بومی محلی باید در قالب بسته های جدید گردشگری تدوین شود.

طالبیان اجرای رویداد فرهنگی نوروزگاه را تلاشی برای معرفی آیین های جای جای گیلان در این عید باستانی خواند و گفت:نوروز امسال نوروزی 12 ملیتی ست که پرونده آن به یونسکو ارسال شده است لذا باید تلاش نمود تا شعف و نشاط اجتماعی اقوام ایران در نوروز را به جهانیان معرفی کرد.

حضور در مزار شهدای شهرستان رشت،کاروانسرا شاه عباسی،موزه میراث روستایی،هتل ایران و بازدید از طرح کمپینگ رشت از اهم برنامه های سفر کاری بازرس عالی ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور به گیلان بود.