FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

گیلان، استانی پیشتاز در جذب گردشگران نوروزی

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان با بیان این که گیلان با بهره مندی از تمامی شاخصه های جذب گردشگر در پذیرش مسافر نوروزی پیشتاز است، بر لزوم توجه بیشتر بر خدمات رسانی به گردشگران و امنیت افزایی استان تاکید نمود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ ظهر امروز جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان با محوریت نوروز96 به ریاست حجت شعبان پور معاون امور عمرانی استانداری گیلان برگزار شد.

در این نشست که با حضور تمامی اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر استان برگزار شد، رضا علیزاده با ابراز خرسندی از آمادگی گیلان برای میزبانی از گردشگران نوروزی به تشریح فعالیت های انجام شده پرداخت.

وی با بیان اینکه نشست های متعددی در 16 شهرستان استان برای هماهنگی در اجرای فعالیت های نوروزی برگزار شد و احکام اعضای ستاد ابلاغ گردیده؛ تقسیم فعالیت ها تحت عنوان کمیته کاری 10گانه را گامی در جهت اجرای سیاستگزاری و برنامه ریزی های مدون خواند.

این مسئول به همکاری شایسته فرمانداران در اجرای سیاست های ستاد اجرایی خدمات سفر اشاره نمود و اذعان داشت: شناسایی نقاط ضعف و قوت جای جای گیلان برای میزبانی از گردشگران با دقت هرچه تمام تر صورت گرفته و به منظور حسن انجام کار گروه های بازرسی متشکل از چند دستگاه نظارتی و انتظامی تشکیل گردید.

علیزاده بیان داشت: تاکنون 2000مورد بازرسی از واحدهای اقامتی و پذیرایی و دفاتر صورت گرفته و نظارت بر اصناف بصورت مستمر در حال انجام است.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان از فراهم بودن امکان اقامت برای قریب به765 هزار نفر در نوروز 96 خبر داد و گفت:130 کیوسک ، پایگاه اطلاع رسانی و راهنمای مسافر در سطح استان آماده ارائه خدمات به گردشگران نوروزی هستند و بیش از 900هزار انواع بروشور و اقلام چاپی راهنمای گردشگری را توزیع می نمایند.

وی؛ نوروز را فرصت مطلوبی برای نمایش داشته های فرهنگی و تاریخی گیلان در کنار طبیعت منحصربفرد گیلان قلمداد کرد و افزود: برنامه ریزی های لازم برای اجرای جشن های سنتی، جشنواره های بومی محلی، مسابقات فرهنگی و نیز معرفی صنایع دستی گیلان از طریق برپایی بازارچه های محلی و غرفه های عرضه صنایع دستی در 60نقطه از استان تدوین شده است.

علیزاده با بیان اینکه در بحث آمار بازدید از موزه ها و بناهای تاریخی در نوروز95 نسبت به مدت مشابه سال 94 افزایشی در حدود69درصد را شاهد بوده ایم؛ به روند رو به رشد اقامت گردشگران نوروزی در گیلان اشاره نمود و خاطرنشان کرد: رشد 7.5درصدی در این حوزه نشان از تلاش مضاعف و اثرگذار عوامل سفر در گیلان است.