FA | EN | RSS

شنبه, 02 تیر 1397

آمادگی کامل گیلان برای پذیرش گردشگر در سایه همدلی دستگاه های اجرایی استان

گیلان آمادگی کامل برای پذیرش گردشگر دارد و فضای همدلی در بین دستگاه هی اجرایی استان حاکم است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ نشست کمیته اسکان ستاد اجرایی خدمات سفر استان با حضور دکترمحمدعلی نجفی استاندار گیلان برگزار شد.

دکتر نجفی در این نشست  با اشاره به نزدیک شدن به نوروز96 و ورود گردشگران نوروزی اظهار داشت : در دولت تدبیر و امید گام های موثری برای توسعه کشور در بخش های مختلف به ویژه گردشگری برداشته شده که این دستاوردها تجلی گر عملکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی است .

وی به انتخاب سال آتی تحت عنوان سال گردشگری اشاره و تاکید کرد: آموزش پرورش می تواند نقش بسزایی در ترویج فرهنگ صحیح گردشگری در گیلان و کشور داشته باشد .

نجفی به توسعه گردشگری و جایگاه آن در آبادانی استان اشاره و اذعان نمود: امکانات مناسب  جهت رفاه فرهنگیان که گیلان را مقصد سفر قرار داده اند، فراهم شود.

دکتر نجفی به نهادینه کردن فرهنگ اصیل ایرانی  و اسلامی اشاره و تصریح کرد: فرهنگ صرفه جویی و رعایت نظافت و تفکیک زباله و ...... باید از دوران ابتدایی و پیش دبستانی که زمان شکل گیری شخصیت انسان است آموزش داده شود تا نهادینه شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان به ریختن زباله در محیط زیست اشاره و اظهار کرد: با ایجاد فضای زیبا در منابع طبیعی استان، گردشگران بسباری به در استان ماندگار خواهند شد.

 دکتر نجفی اذعان کرد: عمل کردن به قوانین فرهنگ اصیل کشورمان از مقوله های مهمی است که بایستی در آموزش و پرورش بدان توجه ویژه ای شود.

رضا علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان نیز در این نشست با اشاره به آمادگی استان برای میزبانی از گردشگران نوروزی، بخشی عظیمی از گردشگران ورودی گیلان را فرهنگیان خواند و گفت: در راستای ساماندهی این دسته از گردشگران کمیته اسکان ستاد اجرایی خدمات سفر استان نسبت به تجهیز مدارس اقدام نموده است.

وی تصریح کرد: همراهی آموزش و پرورش در اسکان گردشگران با کیفیت و تلاشی همچون سنوات گذشته نقش بسزایی در رضایتمندی مسافرانی که گیلان را بعنوان مقصد سفر خود انتخاب کرده اند، دارد.

علیزاده با بیان اینکه نظارت اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان به عملکرد واحدهای اقامتی استان به صورت مداوم و منسجم با دیگر دستگاه های نظارتی انجام خواهد شد؛اذعان داشت: با تدابیر اتخاذ شده امیدواریم بهترین خدمات به مسافرانی که در هفته آینده به استان گیلان سفر می کنند، ارائه شود.

وی از توزیع اقلام و بروشور جاذبه های طبیعی، گردشگری و مذهبی استان در بین گردشگران فرهنگی خبر داد و به نقش موثر اسکان در آسودگی خاطر گردشگران و تداوم سفر به استان اشاره نمود.

این مسئول بهره مندی از ظرفیت های موجود برای ارائه خدمات اسکان به گردشگران نوروزی را یک ضرورت خواند و افزود: باید امکانات به گونه ای فراهم شود تا گردشگران نوروزی بدون هیچ دغدغه ای از امکانات موجود بهره مند شوند.

وی تصریح نمود: طی روزهای گذشته ظرفیت هایی که در ستاد اسکان گردشگران معین شده مورد بازدید قرار گرفت و با خوابگاه های دانشجویی جهت بهره گیری از فضای آنها برای اسکان گردشگران رایزنی های لازم انجام شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه مساجد و ورزشگاه های استان بعنوان اماکن ضروری در مواقع بحران برای اسکان گردشگران معین شده، بیان داشت: گیلان آمادگی کامل برای پذیرش گردشگر دارد و فضای همدلی در بین دستگاه های اجرایی استان حاکم است.