FA | EN | RSS

جمعه, 07 ارديبهشت 1397

توسعه فضای سبز نقش بسزایی در رونق گردشگری گیلان دارد

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان نقش فرهنگ سازی در توسعه نهالکاری و فضای سبز را مهم قلمداد نمود و گفت: با توجه به موقعیت طبیعی و گردشگرپذیری گیلان؛ توسعه فضای سبز نقش بسزایی در رونق صنعت گردشگری دارد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان،همزمان با هفته درختکاری و همبستگی با طبیعت و به میمنت برخورداری شهرستان لاهیجان از 650 شهید والا مقام ؛ 650اصله نهان از سوی شرکت گاز به زمین نشست.

در حاشیه برگزاری مراسم بزرگداشت این رویداد بزرگ فرهنگی که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی شد، رضا علیزاده

آئین درختکاری را یکی از ماندگار ترین و ارزشمند ترین آئین های ایرانی قلمداد کرد که میراث نیاکانمان است.

وی کاشت درخت را وظیفه ای ملی در راستای بقا و توسعه طبیعت سبز خواند و گفت: درختان میراثی برای آیندگان هستند.

این مسئول افزود : درختکاری در ایران دارای پشتوانه ‌ای از علایق ملی و سنت تاریخی است و تاریخ نشان می ‌دهد که ایرانیان باستان، در قالب جشن هایی به درختکاری پرداخته و به خاک و زراعت احترام می‌ گذاشتند.

علیزاده؛ نقش فرهنگ سازی در توسعه نهالکاری و فضای سبز را مهم دانست و گفت: با توجه به موقعیت طبیعی و گردشگرپذیری گیلان؛ توسعه فضای سبز نقش بسزایی در رونق صنعت گردشگری دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان به نقش سازمان های مردم نهاد اشاره کرد و گفت: امروز شاهد نقش نهادهای مردمی در این حرکت عظیم هستیم که این گروه های مردمی در تنویر افکار عمومی برای اطلاع رسانی و عمران شهر نقش موثری را ایفا می نمایند.

علیزاده در ادامه از همه فعالین شبکه های اجتماعی و فضاهای مجازی گیلان و رسانه خبری که در روزهای اخیر نسبت به فرهنگ سازی در جهت درختکاری و ایجاد فضای سبز تلاش نموده و پویشی مردمی را محقق  کردند تقدیر نمود.