FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

تاکید وزیر نفت بر توسعه گردشگری و صنایع بومی در گیلان

وزیر نفت با تاکید بر رونق افزایی در صنایع بومی از صنعت گردشگری بعنوان راهکاری برای برون رفت از تنگناهای اقتصادی گیلان یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ صبح امروز بیژن زنگنه وزیر نفت در نشست کارگروه توسعه گردشگری استان با مثبت ارزیابی نمودن خدمات ارائه شده در دولت تدبیر و امید و نگاه ویژه دولتمردان به مقوله گردشگری و توسعه متوازن از طریق گسترش این صنعت اشاره کرد و اظهار داشت: امروز صنعت گردشگری راهکاری برای تعالی اقتصادیست.

وی؛ گردشگری را صنعتی پاک خواند و شرایط اقلیمی گیلان و برخورداری از مواهب طبیعی آن را زیرساختی برای ایجاد پایگاهی اقتصادی قلمداد کرد.

زنگنه تصریح کرد: توسعه بخش گردشگری گیلان تنها متعلق به استان گیلان نیست بلکه تمامی کشور از آن بهره خواهند برد.

وزیر نفت با بیان اینکه گردشگری باید از محورهای توسعه گیلان باشد، نزدیکی این استان سرسبز به پایتخت را فرصت خوبی برای استان در جذب گردشگر خواند.

این مسئول در پایان کاهش نرخ تورم را بزرگترین خدمت دولت برای کاهش نرخ سود بانکی قلمداد کرد و از مساعدت های لازم جهت بالندگی صنعت گردشگری در گیلان از سوی خدمتگذاران دولت تدبیر و امید خبر داد.

در ادامه استاندار گیلان با اشاره به جایگاه صنعت گردشگری در توسعه اقتصادی ، بر ضرورت نگاه کلان به این مقوله تاکید کرد و اذعان داشت: تخصیص تسهیلات ارزان قیمت به طرح های گردشگری گیلان امری ضروریست.

نجفی خاطرنشان کرد: گیلان به میزان جمعیت خود در تمامی ایام سال پذیرای گردشگران است؛ لذا باید با فراهم نمودن زیرساختهای حضور و اقامت گردشگران در توسعه گردشگری استان گام برداشت.

این مسئول خواستار حمایت همه جانبه جهت توسعه زیرساختهای لازم و گسترش گردشگری در اجرای سیاست های این صنعت شد و همکاری شبکه بانکی و موسسات اعتباری را یک الزام قلمداد کرد.

نجفی به مطالبات و درخواست های استان از دولت اشاره و بیان کرد: اختصاص تسهیلات بانکی جهت حمایت از طرح های مهم گردشگری و اختصاص اعتبارات تملک(عمرانی) برای تکمیل برخی از زیرساخت های این صنعت از مطالبات گیلانیان است.