FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

موفقیت در حوزه گردشگری، مرهون دیپلماسی و استراتژی موفق دولت تدبیر و امید

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان : موفقیت امروز کشور در حوزه گردشگری مرهون دیپلماسی و استراتژی موفق دولت تدبیر و امید است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ صبح امروز نشست ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان لاهیجان، رضا علیزاده دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان و نیز فرماندار و مسئولان دستگاه های اجرایی لاهیجان برگزار شد.

در این نشست رضا علیزاده با تقدیر از عوامل ستاد اجرایی شهرستان لاهیجان به جهت آمادگی برای میزبانی از گردشگران نوروزی و فراهم نمودن زیرساختهای لازم ؛ نوروز را تجلی نشاط و سرزندگی طبیعت خواند و گفت: سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری نیز در راستای ایجاد نشاط اجتماعی و سفری دلپذیر برای گردشگران، شعار نوروز96 را "نوروز متفاوت" اعلام نمود.

وی؛ نوروز را بزنگاه امیدبخش در صنعت گردشگری خواند و افزود: باید تلاش نمود تا از این فرصت طلایی برای معرفی داشته های ارزشمند تاریخی،فرهنگی و طبیعی استان بهره مند شد.

این مسئول میزبانی برتر از گردشگران نوروزی را مورد تاکید قرارداد و بیان داشت: دستگاه های عضو ستاد خدمات سفر باید با اجرای فعالیت های ویژه و سهولت افزایی در امر زیرساخت های سفر موجبات رضایتمندی گردشگران نوروزی را فراهم نمایند.

علیزاده؛ نظارت بر اصناف، امدادرسانی فوری،کنترل ترافیکی، امنیت افزایی،آمادگی مراکز درمانی و همچنین تجهیز نمازخانه ها را مورد تاکید قرار داشت و اذعان نمود: بانکهای سطح شهرستان نیز باید در بحث پر نمودن خزانه دستگاه های خودپرداز دقت بیشتری نماید تا ورود گردشگران به استان گردش مالی را به ارمغان آورد.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه شهرستان لاهیجان از مطلوبترین نقاط گردشگری ایرانیان است، خواستار زیباسازی شهری و لکه گیری آسفالت در روزهای پایانی سال شد و با اشاره به معضل ترافیک در حوالی شیخ زاهد برای گردشگرانی که قصد بازدید از بام سبز لاهیجان را دارند، اتخاذ تدابیر ترافیکی و تعبیه پارکینگ در مسیر را ضروری خواند.

توزیع اقلام فرهنگی و کتابچه راهنمای گردشگر، اهدای اقلام صنایع دستی به اولین گردشگران نوروزی ، برپا نمودن چادرهای اطلاع رسانی و برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم صنایع دستی از برنامه های نوروزی امسال در شهرستان لاهیجان است که علیزاده به آن اشاره کرد.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان گیلان، تسریع در اسکان گردشگران توسط دستگاه های متولی را اقدامی مهم قلمداد کرد و تصریح کرد: هتل ها، هتل آپارتمان ها، خانه مسافرها و نیز تعدادی از مدارس آماده اسکان گردشگران بوده؛ لذا باید با مدیریت صحیح از فعالیت تابلو به دستان و فعالیت اقامتگاه های غیرمجاز جلوگیری نمود.

علیزاده؛ توسعه گردشگری در گیلان را مرهون حمایت های استاندار گیلان و تلاش عوامل اجرایی خدمات سفر خواند و بیان داشت: فراهم نمودن زیرساختهای صنعت گردشگری در گیلان با موفقیت درحال انجام است و استاندار محترم برای توسعه پایدار این صنعت، سال96 را سال گردشگری نامگذاری کرده است.

وی، موفقیت امروز کشور در حوزه گردشگری را مرهون دیپلماسی و استراتژی موفق دولت تدبیر و امید خواند و خاطرنشان کرد: آشتی با دنیا و همچنین افزایش ورود گردشگران خارجی ارمغان دولتمردان امروز است.

در ادامه سید محمد احمدی فرماندار لاهیجان نیز با اعلام آمادگی تمامی دستگاه های اجرایی عضو ستاد اجرایی خدمات سفر این شهرستان، لاهیجان را عروس شهرهای گیلان خواند و گفت: همه ساله گردشگران بسیاری لاهیجان را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می نمایند و در سایه تلاشهای مسئولان دستگاه های اجرایی عضو ستاد خدمات سفر، خاطرات لذت بخشی را به ارمغان می برند.

وی از مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان خواست تا در ارائه خدمات به گردشگران نوروزی همت بیشتری نمایند تا تداوم سفر از سوی این مسافران را شاهد باشیم.

این مسئول از آمادگی 3هتل،2هتل آپارتمان،50خانه مسافر و نیز 1کمپینگ برای اقامت گردشگران نوروزی خبر داد و گفت: مدارس این شهرستان نیز با آمادگی کامل مسافران نوروزی را استقبال می نمایند.

احمدی بر ضرورت تجهیز نمازخانه ها و برپایی خیمه های نماز در شهرستان تاکید کرد و افزود: گشت های بازرسی برای نظارت برحسن انجام کار بصورت مکرر اجرا خواهد شد.