FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

ماندگاری گردشگران؛ در گرو فراهم نمودن نشاط اجتماعی و رضایتمندی عمومی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان : با ارتقاء کیفیت خدمات می توان نشاط اجتماعی و رضایتمندی عمومی را ایجاد نمود و شاهد ماندگاری بیشتر گردشگران شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ پیش از ظهر امروز نشست ستاد اجرایی خدمات سفر رودبار برگزار شد.

در این نشست رضا علیزاده دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان در این نشست با ابراز خرسندی از آمادگی کامل دستگاه های اجرایی رودبار و فراهم بودن بسترهای حضور گردشگران نوروزی در این شهرستان اظهار داشت: شهرستان رودبار دروازه ورودی و پیشانی هویتی و فرهنگی گیلان است.

وی؛ رودبار را پایگاهی تاریخی خواند و گفت: آثار و ابنیه تاریخی باقیمانده از تمدن های کهن در این شهرستان و نیز برخورداری رودبار از قومیت های متعدد ، مزیتی چشمگیر در جذب گردشگران است.؛ لذا باید در معرفی داشته های این شهرستان تلاشی گسترده نمود.

این مسئول به روستاهای اسطلخ جان و حلیمه جان این شهرستان بعنوان روستاهای نمونه گردشگری و نیز پایلوت روستای بدون بیکار در کشور اشاره نمود و بیان داشت: ایجاد اشتغال پایدار در این روستا با تکیه بر عنصر گردشگری، احیای فرهنگ های بومی سنتی و نیز تولید اقلام صنایع دستی گامی بزرگ در تحقق اقتصاد مقاومتی بعنوان تاکید مقام معظم رهبری بوده است.

علیزاده با اشاره به اینکه در شهرستان رودبار ظرفیت خوبی برای جذب گردشگر وجود دارد، افزود: با ارتقاء کیفیت خدمات می توان نشاط اجتماعی و رضایتمندی عمومی را ایجاد نمود و شاهد ماندگاری بیشتر گردشگران شد.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان يادآوري ارزش هاي بي بديل توسعه گردشگري، اطلاع رساني و آشنايي بيشتر با پتانسیل های رودبار را یک مهم تلقی کرد و افزود: بهبود وضعيت اقتصادي و رشد طبيعت گردي شهرستان ماحصل اقدامات صورت گرفته در حوزه گردشگری می باشد.

این مقام مسئول با تاکید بر آراستگی خیابان و معابر شهری ؛ بر لزوم نظارت بر عرضه مواد غذایی، کنترل قیمت ها و نیز خدماتی همچون تجهیز نمازخانه ها، آمادگی گروه های امدادی در تمامی ساعات، برقراری امنیت،بهداشت،کنترل ترافیک تاکید نمود.

فرماندار شهرستان رودبار نیز در ادامه ضمن تشکر از حضور علیزاده ،دبیر ستاد اجرایی سفر استان در جلسه، اذعان نمود : همزمان با نوروز و تحویل سال نو از نخستین گردشگران نوروزی که گیلان و رودبار را برای مسافرت و تعطیلات انتخاب کرده اند، با هدایایی استقبال می شود.

میرغضنفری همچنین افزود: در عید نوروز مدیران و مسئولان رودبار به پاس رشادتهای شهداء، رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس، ضمن دیدار صمیمانه نوروزی با خانواده های معظم شهداء، تجدید پیمانی دوباره خواهند بست و با انگیزه ای مضاعف به خدمت رسانی در سال جدید خواهند پرداخت.

وی افزود: از آنجائیکه شهرستان رودبار مسافران و گردشگران نوروزی گیلان را استقبال، مشایعت و بدرقه می کند، مدیران دستگاههای خدمات رسان و شهرداران این شهرستان هم، در ایام تعطیلات تحت هیچ شرایطی به مرخصی نمی روند و هماهنگیهای لازم را برای امور مربوط به تسهیلات سفر انجام می دهند.

فرماندار با اشاره به روستای اسطلخ جان بعنوان نماد فرهنگ کار و تلاش و تولید بومی و محلی اظهار داشت: در ورودی این روستا و مجاورت آزاد راه رشت قزوین مکان استقبال از مسافران و گردشگران نوروزی در قالب خانه روستایی ایجاد می شود.

وی فضاسازی و زیباسازی محیطی مناسب برای اسقبال از میهمانان نوروزی را مورد تاکید قرار داد و گفت: هر شهرداری که از دید مسافران بهترین و زیباترین فضاسازی را در ایام نوروز انجام دهد مورد تشویق ویژه قرار می گیرد.

این مسئول از صنعت معدن و تجارت و دستگاههای نظارتی خواست تا با تشدید نظارتها در ایام نوروز محصولات و کالای سالم، مناسب و به دور از افزایش قیمتهای خود سرانه عرضه گردد.

فرماندار شهرستان رودبار مهیا بودن بیمارستانها، مراکز بهداشتی درمانی، داروخانه ها، جایگاههای عرضه سوخت و آتشنشانیها را همراه با پزشکان، دارو و نیروهای آماده خدمت خواستار شد و گفت: کوچکترین نارسائی و نقصانی که نارضایتی مهمانان را موجب گردد، پذیرفتنی نیست.