FA | EN | RSS

جمعه, 07 ارديبهشت 1397

نمایش آئین ها و سنت های اصیل گیلان نشاط اجتماعی را به دنبال دارد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان ؛ نوروز را آوردگاهی برای نمایش ظرفیت های مختلف مناطق خواند و اذعان داشت: نمایش آئین ها و سنت های اصیل استان نشاط اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ رضا علیزاده در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر آستارا که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد با اشاره به فراهم بودن زمینه میزبانی از گردشگران نوروزی ، بر آماده سازی تاسیسات اقامتی و گردشگری در سراسر استان تاکید نمود و گفت: باید تلاش شود گردشگران واحدهای رسمی و تایید شده نظیر هتل ها و هتل آپارتمان ها را برای اسکان خود انتخاب نمایند.

وی اظهار کرد: خانه مسافرها و واحدهای اقامتی غیر مجاز باید با مشارکت نهادهای مرتبط ساماندهی شود و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در این راستا به همکاری دستگاه های دیگر نیاز دارد.

این مسئول بیان کرد: پرونده چند ملیتی نوروز در فهرست میراث ناملموس جهانی در یونسکو ثبت شده و این موضوع با توجه به تنوع اقلیمی، قومیتی و گویشی کشور ما، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

علیزاده؛ نوروز را آوردگاهی برای نمایش ظرفیت های مختلف مناطق خواند و اذعان داشت: نوروز را آوردگاهی برای نمایش ظرفیت های مختلف مناطق خواند و اذعان داشت: نمایش آئین ها و سنت های اصیل استان نشاط اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

فرماندار آستارا نیز در این نشست گفت: یکی از راهکارهای اصلی توسعه شهرستان های شمالی، استفاده از ظرفیت و توانمندی نقاط گردشگری است.

یونس رنجکش با اشاره به اینکه در شهرستان آستارا ظرفیت های خوبی برای جذب گردشگر وجود دارد، افزود: با ارتقاء کیفیت خدمات می توان نشاط اجتماعی و رضایتمندی عمومی را ایجاد کرد و ماندگاری بیشتر گردشگران را شاهد شد.

وی رفتار فردی و اجتماعی را در جذب گردشگر مهم خواند و تصریح کرد: تکریم گردشگران از موضوعات مهمی است که متصدیان واحدهای اقامتی، اصناف و کسبه باید به آن توجه کنند.

وی جمع آوری داربست ها و بنرهای مختلف در شهر آستارا را در آستانه نوروز لازم عنوان و اظهار کرد: در محدوده بازار ساحلی آستارا فعالیت اغذیه فروشان دوره گرد ضمن ایجاد ترافیک و سد معبر، تهدیدی برای سلامت گردشگران محسوب می شود و شهرداری باید به ساماندهی آنها اقدام کند.

رنجکش با بیان اینکه شهرستان آستارا آمادگی پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی را در ایام نوروز دارد، گفت: ایجاد فضای شاد و بانشاط با بهره گیری از برنامه های جذاب فرهنگی و هنری در ایام نوروز، در دستور کار ستاد خدمات سفر آستارا قرار دارد.

مدیرکل گمرک آستارا نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در ایام نوروز شاهد افزایش تردد در مرز آستارا خواهیم بود، افزود: سیستم ارتباط ، برخی مواقع قطع می شود و تردد مسافر و کامیون را در مرز مشکل می کند و باید نیروی انتظامی و مخابرات آستارا توجه ویژه ای به این امر داشته باشد.

رسول امیدی با بیان اینکه ساعت کاری گمرک آستارا از ساعت 8 تا 20 است، اضافه کرد: مطابق رایزنی های صورت گرفته با گمرک آستارای جمهوری آذربایجان، پیش بینی می شود ساعت کاری گمرک در ایام نوروز افزایش یابد.

سجاد موسوی مدیر آموزش و پرورش آستارا نیز در این جلسه از تعیین 22 مدرسه برای اسکان مسافران فرهنگی در ایام نوروز خبر داد و بیان کرد: در صورت پر شدن ظرفیت مدارس، از سالن های ورزشی برای اسکان استفاده خواهد شد.

حسین خورشیدی رئیس جمعیت هلال احمر آستارا نیز در این نشست از آغاز طرح امداد و نجات جاده ای از 25 اسفندماه خبر داد و بیان کرد: این طرح با مشارکت پنج نیروی امداد و نجات و با دو دستگاه آمبولانس، یک دستگاه خودروی نجات و دو دستگاه خودروی پشتیبان تا 15 فروردین اجرا خواهد شد.